Aysal, maliyeti açıkladı

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Wesley Sneijder için teklif edilen rakamları ilk kez açıkladı.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Aysal, maliyeti açıkladı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Ocak 2013 16:19
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Hollandalı Wesley Sneijder için teklif edilen rakamları ilk kez açıkladı.

Galatasaray Divan Kurulu'nun tamamlanmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ünal Aysal, Wesley Sneijder için Inter ile 7.5 milyon euro karşılığında anlaşmaya vardıklarını ve Sneijder'e de Inter'den aldığı ücretin üçte ikisini (4.3 milyon euro) teklif ettiklerini dile getirdi.

"SNEIJDER OLMAZSA B PLANIMIZ VAR"

Wesley Sneijder'in transferi için Inter ile her konuda anlaştıklarını dile getiren Aysal, transferin gerçekleşmemesinin ise dünyanın sonu olmadığı dile getirdi. Sneijder'in Galatasaray'a transfer olmaması durumunda B planlarının olduğunu ifade eden Aysal, "Sneijder'e teklif sunduk, bu kadar büyütmemek lazım. Bir teklif yaptık ve oyuncu bizden düşünme süresi istedi. Şu anda Sneijder düşünüyor. Inter'den yıllık 6.5 milyon euro alan bir oyuncuya aldığı ücretin 3'te 2'sini teklif ediyorsanız tabii ki düşünür. Sneijder için Inter'e 7.5 milyon euro da teklif ettik" dedi.


"SNEIJDER'I 3-4 GÜN DAHA BEKLERİZ"

Sneijder'e bir süre verdiklerini bu süre zarfından transferi bitirmek istediklerini ifade eden Aysal, "Sneijder'i 3-4 gün daha bekleriz ve daha sonra B planımızı devreye sokarız. Sneijder'in maliyeti 5.5 milyon euro falan değil, daha altındadır bu rakam. Inter ile biz 7.5 milyon euro üzerinden anlaştık. Şimdi sırada Sneijder var. Galatasaray TV'de Sneijder açıklaması yaptıktan sonra Sneijder ile ilgili en ufak bir açıklama yapmadık. Bu açıklama benim ilkerime uymuyor. Sneijder ile yüzde 99 anlaştık şeklinde bir açıklamam olmadı ve bu konuda da gerekli yalanlamayı kulübün sayfası üzerinden yaptık" şeklinde konuştu.

"HOCAMIZIN BİR SORUNU YOK"

Fatih Terim ile Wesley Sneijder konusunda hiçbir sorun yaşamadıklarını da sözlerine ekleyen Aysal, "Fatih hocanın Sneijder ile ilgili bir sorunu yok. Daha dün akşam konuştum kendisi ile. Fatih hoca ile yapmak istediğimiz tek şey; ekonomik bir şekilde bu transferi sonlandırmaktı. Sneijder için gerekli teklifi de hazırladık ve bu teklif de oldukça iyi seviyede. Bana göre transferin olmaması için bir sebep yok ancak bu transfer olmazsa bile dünyanın sonu değil" dedi.

Tümü
 Reklam 
EN ÇOK YORUMLANANLAR