Aysal'dan Terim açıklaması

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılı camianın merak ettiği Fatih Terim konusuna açıklık getirdi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Aysal'dan Terim açıklaması
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Ocak 2013 15:59
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Divan Kurulu Toplantısı'nda konuştu. Aysal, Fatih Terim ile aralarında problem olduğu dedikodulara cevap verdi. 

Aysal yaptığı açıklamada, iddiaları yalanlarken, "Fatih hocamızla Galatasaray başkanı olarak benim hiçbir sürtüşmem olmadı, aksine Fatih hocayla da inanılmaz bir diyalog içerisindeyim. Ben kendi işimde nasıl davranıyorsam, Galatasaray'ı da o şekilde yönetmek istiyorum" dedi.

Ünal Aysal ayrıca, Wesley Sneijder'in transferi konusunda Inter ile anlaşmaya vardıklarını ve Hollandalı futbolcudan cevap beklediklerini ifade ederek; "Sneijder'den şu anda cevap bekliyoruz. Bu konuyu bu denli büyütmeye gerek yok. Kendisine 3-4 günlük bir süre verdik. Sneijder olursa olur olmazsa da daha önceden de belirlediğimiz üzere 'B' planımız var. Bu plan üstüne yoğunlaşacağız. Sneijder olmazsa dünyanın sonu değil" dedi.

İşte Ünal Aysal'ın açıklamaları...
100 MİLYON DOLAR BORÇ ÖDEDİK

"Bu sene samimi olarak söylüyorum, bir oyuncunun transferi için Milano'ya yapılan bir seyahat değildi. Bu seyahatin devamını da önümüzdeki ay Almanya'ya yapacağım. Burada da iki ayrı kulübün tesislerini inceleyeceğim. Biraz daha zamana ihtiyacımız var. Mucizeler yapmak istiyoruz ama gülünç duruma da düşmek istemiyoruz.

Geldiğimiz dönemdeki TL ile bugünkü dolar kurları çok farklı. Galatasaray'ın borçlarının büyük bir kısmı döviz cinsinden. Bizim o dönemde yapılan borçlar 1.5 civarındaydı şu anda ise 1.8 civarındaydı. Biz 100 milyon dolar borç ödedik. Borçlarımız ağırlıklı olarak döviz cinsindendir.

 
Henüz 18 ay geçti ve yeni yatırımlardan daha ziyade önceliğimiz borçlarımızı ödemek. Önce borçlarımızı temizleyip, daha sonra yatırıma yönelmeliyiz. Biz şu anda göreve geldiğimiz dönemle kendisimizi kıyasladığımız zaman ciddi bir borçu ödediğimiz düşünüyoruz"

FATİH TERİM İLE PROBLEMİ VAR MI?

"Fatih hocamızla Galatasaray başkanı olarak benim hiçbir sürtüşmem olmadı, aksine Fatih hocayla da inanılmaz bir diyalog içerisindeyim. Ben kendi işimde nasıl davranıyorsam, Galatasaray'ı da o şekilde yönetmek istiyorum. TV programında da bunu dile getirdim ancak bu açıklamalar farklı noktalara çekildi. Benim herkese saygım var ve herkesin de bana saygısı olması lazım. Ben bir yönetici olarak Fatih hocanın, kulübümüze büyük bir katkı sağladığını düşünüyorum. Fatih hocanın arkasından konuşmak gibi bir şey olmaz.

Fatih hocanın Sneijder ile ilgili bir sorunu yok. Daha dün akşam konuştum kendisi ile. Fatih hoca ile yapmak istediğimiz tek şey; ekonomik bir şekilde bu transferi sonlandırmaktı. Sneijder için gerekli teklifi de hazırladık ve bu teklif de oldukça iyi seviyede. Bana göre transferin olmaması için bir sebep yok ancak bu transfer olmazsa bile dünyanın sonu değil"

Tümü
 Reklam