Divan'da yönetime sert eleştiriler!

Galatasaray Kulübü'nün Divan Kurulu Toplantısı'nda Ünal Aysal'ın açıklamaları kadar mevcut yönetime sert eleştiriler de damgasının vurdu.

Haber; Sporx.com ve DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Divan'da yönetime sert eleştiriler!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Ocak 2013 17:27
Galatasaray Kulübü'nün olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen aylık divan toplantısı gerçekleşti. Kurula Ünal Aysal'ın transfer ve gündem açıklamaları kadar mevcut yönetime yapılan eleştiriler de dikkat çekti.

Ünal Aysal yönetimine sert eleştiriler getiren isimler arasında Oğuz İmregün, Hayri Kozak, Tuncay Balayı, Sami Çölgeçen, Taner Aşkın'ın sözleri ön plana çıktı.

İşte üyelerin yönetime yönelik sert açıklamaları:

OĞUZ İMREGÜN
"Başkan göreve gelir gelmez hemen uçağına atladı. Yanına herhalde kurmaylarını aldı. İspanya'ya üç oyuncu almaya gitti. Sonra olmadı. İkisi gelmedi, birisi geldi. Dersini almıştır diye düşündük. Bu sefer Sneijder diye birisi çıktı. Herhalde büyük bir oyuncu. Yalnız öyle bir oyuncu ki kapışılır ama ortada kalmış. Fakat bu oyuncuyu almak için benim başkanım, Galatasaray camiasını temsil eden kişi uçakla beraber açık şekilde gitmez. Bizzat başkan gitmez! Gidemez. O yıldızsa benim başkanım güneştir. Ben bu şekilde bir olayı kabul edemem."

HAYRİ KOZAK
Geçtiğimiz aylarda üç bankadan çekilen 70 milyon TL'ye dikkat çekerek, yapılan harcamaları eleştirdi. Kozak, "Sayın Başkan İtalya'ya altyapı imkanlarını değerlendirmek için gitti. Milan ve Inter'in altyapı tesislerinin iyi olduğunu ve bunlarla aynı yolu izlememizde fayda olduğunu söyledi. Şaşırdım! Çünkü gidilen şehir Fatih Terim'in avunun içi gibi bildiği yerler. Sanıyorum tavsiyeler almıştır! İki takımının da Milano dışında altyapı tesisi yok. Inter'in 35 kişilik kadrosunda 25 yabancı. Milan 32 kişilik kadrosunda 18 yabancı, 14 İtalyan. 3 altyapıdan. Galatasaray sanki daha iyi durumda. 5 altyapıdan, 19 yerli, 9 yabancı. Sneijder'i görüşmek için gittiyse bir bildiği vardır" ifadelerini kullandı

Kozak, sözlerini şöyle sürdürdü;
"Fatih Terim gerçek bir profesyonel. Aksini kimse söyleyemez. Maaş alıyor mu alıyor. Kontratı var mı var. Yeşil saha dışındaki kararları ben alırım diyor başkan. Bunlar doğru. İkinci devreye giriyoruz. Bu söylenen kelimelerin hepsi Fatih hocaya yönelik. Ben Fatih hocanın göreve geldiği günden bu yana başkan aleyhinde tek bir kelime ettiği işittim ya da okudum. Sayın Başkan siz bunu iç meselemizdir diyerek aşacak kadar zeka dolu bir insansınız. Yoksa oynarlar. Bize Fatih hoca lazım. Fatih hoca bir cenaze bulmuş ve diriltmiştir. Fatih hoca ile oynamayalım ve moralini bozmayalım."

TUNCAY BALAYI
"Galatasaray istediği oyuncuyu alabilir. Pasta çileğinden bahsedildi. Herhalde Sneijder. Teşekkür ediyoruz! Biraz top oynadık. Yabancı basını da takip ederim. Sneijder ile ilgili mevzu bahar. Fransa kanalında bahsediliyordu. Takip eden iki İngiliz takımı var. Tottenham ve Liverpool olduğu söylendi. Hesabını yapalım. 5.5 milyon Euro, 4-5 senelik kontrat. 22 eder. Maç başına 25 bin Euro'dan 4 maçta 100 bin. Bu da 4-5 milyon Euro'ya kabul ediyor. 10 milyon Euro kendisinin cebinde. 12 milyon Euro kendisinin cebinde. 27 milyon Euro. Nice futbolcular geldi geçti hiçbiri rahmetli Metin Oktay olamadı. Sarı-kırmızılı renklere aşık adamlar gelip oynamalı. Beşiktaş'ta Quaresma ne oldu? Nereye gitti? Fenerbahçe bunları yapıyor, Beşiktaş yapıyor. Store'larda ürün satarak bunu karşılayamayız. Formayı yırtan futbolcuya ne oldu (Engin Baytar'ı kast ediyor)? Umursamaz halleri devam ediyor. Hiç yakışmıyor. Demek ki gerekli nasihatları alamamış. Kafa bu kadar çalışıyor. Melo'yu da tenkit ettim. Karakter sorunu var. Ben hakem olsam ona 10 tane kırmızı kart veririm" şeklinde konuştu.

Sneijder geldiği zaman hocanın sistemi değişecek belki de. Umut ve Burak ne olacak?

SAMİ ÇÖLGECEN
"Sneijder mükemmel bir oyuncu. Herkes görmek ister. Parası büyük! Galatasaray futbol kulübü büyük bir kulüp. Beyefendi arkasında bu kadar koşmasak da olur: Vazgeçersek yarın başka türlü konuşurlar."

TANER AŞKIN
"Galatasaray'ı, Bruno ve Ribery olayında bu ad 20 milyon Euro zarara sokmuştur. Bruno yine İtalya'da? Hiçbir şeyi gizlemeye gerek yok. O insanlar Galatasaray'a bu zararı getirmişlerse olmayacak yanınızda.

Futbol Galatasaray'ın vitrini ve aynası. Siteden yalanlama aradım, bulamadım. Aslı yoksa kamuoyuna açıklamak lazım.

Sizin tahterevallinin üzerinde yukarda mutlu olanlar aşağıda olanlara bağlıdır. Sizin başarınız varsa herkesin başarısı vardır."GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam