Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Ujiri: "Tekrar şampiyon olmak için 'ölümüne' uğraşacağız"

Toronto Raptors'ın basketbol operasyonları başkanı Masai Ujiri, Raptors'ın bu yıl da NBA şampiyonu olmaya çalışmak için "ölümüne" uğraşacağını söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Toronto Raptors'ın basketbol operasyonları başkanı Masai Ujiri, Raptors'ın bu yıl da NBA şampiyonu olmaya çalışmak için "ölümüne" uğraşacağını söyledi.

Ujiri, Toronto oyuncularının geçen yaz Kawhi Leonard'ın ayrılmasının ardından vites arttırmasından dolayı gurur duyduğunu belirtti.

Masai'nin, önümüzdeki ayın son takas tarihinden önce yapılacak herhangi bir hamle konusunda kararlı olmadığı görüldü.

Şampiyonluğu tekrarlama konusunda Ujiri, şöyle konuştu:

"Ölümüne deneyeceğiz. O adamları tanıyorum ve onlar bunu ölümüne deneyecekler. Onları görüyorsunuz, tavrı görüyorsunuz. Buradaki tek bir kişi dahil, hiç kimsenin şu anda Doğu'da ikinci olmak için yarışacağımızı aklına bile getirmediğini biliyorum. Kawhi gibi bir şampiyonluk oyuncusu ayrıldıktan sonra bunu düşünen bir kişi bile yoktu. Bu adamlar vites arttırdı ve yaptıklarını takdir ediyoruz."

"ONLARI VARLIK DEĞİL, İNSAN OLARAK GÖRÜYORUM"


Raptors'ın tam sağlıklı haline dönmesiyle, insanların ilgisi çoğunlukla yaklaşan takas tarihine doğru kaydı, ancak Ujiri, 6 Şubat için planları hakkında taahhüt vermedi:

"Doğrusu, ekibimizi ve oyuncularımızı birer varlık olarak görmüyorum. İnsanlar parçalardan ve varlıklardan bahsediyor ama bu bana göre değil. Oyuncularımızı basketbolcu ve insan olarak görüyorum. Bir şey yaparsak, bunun bize bir şans ya da daha büyük bir şans verdiğini düşünüyor olmamız gerçeği üzerinden yaparız, ama şu anda oynamaya ve işi çözmeye devam edersek, bu şansımızın zaten olduğunu düşünüyorum. Bu adamlarla gurur duyuyorum ve onlara 'elimizdekiler bu' şeklinde bakıyorum. O günlerin sana ne getirdiğini asla bilemezsiniz, ama adamlarımızla gerçekten gurur duyuyorum."