Florin Andone: ''Tek düşüncem gol atmaktı!''

Galatasaray'ın Romanyalı forveti Florin Andone, Yeni Malatyaspor maçında yaşanan tartışmalı pozisyon hakkında konuştu.

Haber; Fanatik
Florin Andone: ''Tek düşüncem gol atmaktı!''
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Eylül 2019 10:19
Galatasaray, Yeni Malatya deplasmanında maçı 1-0 önde götürürken, mücadelenin en kritik pozisyonlarından birini Andone yaşadı. Rumen golcü, ceza sahasında Yeni Malatya kalecisi Farnolle'nin müdahalesine rağmen düşmeyip topa yetişmeye çalışınca, araya giren rakip savunma pozisyonu uzaklaştırmıştı.

Tüm otoriteler, pozisyonun penaltı olduğu yönünde fikir birliğine vardı. Ancak ağır basan yorum, böyle bir kural olmamasına rağmen, Andone düşmediği için kararın bu yönde verildiği, Rumen yıldızın kendisini yere bırakması halinde hem kırmızı kart hem de penaltı kararı çıkabileceği yönündeydi.

''İLK GOLÜMÜ ATMAK İSTEDİM, TÜM DÜŞÜNCEM BUYDU''

Her şeye rağmen etik duruşuyla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Florin Andone, o pozisyonla ilgili ilk kez konuştu. Farnolle'nin müdahalesine rağmen, yere atlamayı aklının ucundan bile geçirmediğini belirten Andone, ''O an tek düşüncem yeni takımımla ilk golümü atmaktı. Boşta kalınca topa yetişeceğime inandım ve bu nedenle düşmedim. Kazanamadığımız için çok üzgünüm. Ama yeni takımımla ilk maçına çıkmak benim için gurur kaynağıydı'' ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen;

"Andone düşse penaltı çalacaktı hakem. Fatih Terim, düşsene demiştir orada zaten. Farnolle orada o hamlesiyle Andone'yi yavaşlatıyor. Oyun içinde bu penaltıyı verse kimse itiraz edemez."

Mehmet Demirkol;

"Andone, Farnolle'dan kaptığı top sonrası aldığı darbeye rağmen ayakta kalıp golü yapmak istedi. Halbuki penaltı ve kırmızı kartı alması işten değildi. Doğrusunu mu yaptı? Bence evet"

Bünyamin Gezer;

Fernolle'nin Andone'ye yaptığı hareket tartışmasız penaltı! Hakem, mutlak bir penaltıyı vermedi! Bu pozisyonun penaltı olması için Andone'nin yere düşmesine gerek yok! Talimatlarda penaltı için böyle bir kural yok.

Erman Toroğlu: "Andone'nin düşmediği pozisyonda Malatyaspor kalecisi tarafından müdahale var. Net penaltı"

Ahmet Çakar: "Andone'nin pozisyonu vallahi de billahi de penaltı değil. Böyle penaltı verilmez"Tümü
TÜMÜ