"Alexander Sörloth için bize transfer teklifi getirme"

Pek çok Avrupa kulübünün transferde gözdesi haline gelen Trabzonspor, yıldızlarını kaybetmek istemiyor. Sadece Uğurcan Çakır'a kapı açık bırakılırken, Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun Sörloth'un menajeriyle yaptığı görüşmede, "Bize kesinlikle teklif getirme" dediği öğrenildi.

Haber; Akşam, Fotoğraf; AA
'Alexander Sörloth için bize transfer teklifi getirme'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Ağustos 2020 15:09
49 maç, 33 gol, 11 asist... Alexander Sörloth'un bu performansı onu sadece Kral yapmadı, transferin de aranan ismi haline getirdi. Napoli, Lazio, Dortmund gibi kulüplerin yakından ilgilendiği Norveçli yıldız konusunda ciddi bir hareketlilik var. 1 yıl daha kiralık sözleşmesi sürmesine rağmen farklı menajerler kapıyı çalıyor. Başkan Ahmet Ağaoğlu ise kesinlikle onu bırakmak istemiyor.

Sörloth'un menajeriyle görüşen Ağaoğlu'nun, "Sörloth burada mutlu. Biz de onunla olmaktan mutluyuz. Astronomik bir öneri gelmediği takdirde kesinlikle onu bırakmayız. Bize Sörloth için teklif getirme" dediği öğrenildi. Önümüzdeki sezon 6 milyon Euro ödemesi halinde Sörloth'un bonservisini alacak olan Trabzonspor, Kral'ı kaybetmek istemiyor.

En iyi dönemi...

Yeni sezonda hedefini yine şampiyonluk olarak belirleyen Fırtına, en çok Sörloth'un performansına güveniyor. Kariyerinin en iyi dönemini Bordo-Mavili forma altında geçiren Sörloth, Türkiye Kupası zaferinin ardından yaptığı açıklamada da, "Burada mutluyum. Kontratım var" demişti.

İşte kontrat gerçekleri...

Sörloth geçen sezon başında 2 yıllığına Crystal Palace'tan kiralanmıştı. Bordo-Mavililer, bu sezon sonunda Norveçli yıldızın bonservisini 6 milyon Euro'ya alabilir. Ancak bu durumda Sörltoh'un 9 milyon Euro'ya serbest kalma maddesi de devreye girecek. Eğer Trabzonspor bu yaz döneminde Sörloth'u satarsa, 6 milyon Euro yine İngiliz kulübüne gidecek. Kalan paranın yüzde 80'i Trabzonspor'un kasasına girecek. Yani olası bir 20 milyon Euro'luk transferde Fırtına, 11 milyon Euro civarı bir rakam alacak.Tümü
TÜMÜ