Şerefhan'dan tekrar maçı için dostluk vurgusu

Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi'nde Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan ve çıkan olaylar nedeniyle yarım kalan maçın tekrarı hakkında Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan'dan açıklama geldi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Şerefhan'dan tekrar maçı için dostluk vurgusu
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Ocak 2013 18:20
Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nde oynanan Galatasaray-Beşiktaş maçına ilişkin, ''Beşiktaş-Galatasaray tekerlekli sandalye basketbolu maçında, dostluğun ve kardeşliğin hakim olduğu bir müsabaka izledik'' dedi.

Demirhan Şerefhan, taraftar olayları nedeniyle 9 Aralık 2012 tarihinde tamamlanamayan ve kaldığı yerden tekrar oynanan ve Galatasaray'ın 76-63'lük üstünlüğüyle sonuçlanan derbi maçı değerlendirdi.

Derbi mücadelesi öncesinde Antalya'da yönetim kurulu toplantısı yaptıklarını belirten Şerefhan, toplantıda 'karşılaşma her iki takımın taraftarına da açık olmalı' görüşünün ortaya çıktığını belirtti.

Şerefhan, müsabakadan bir gün önce de emniyette toplantı gerçekleştirdiklerini ve Beşiktaş ile Galatasaraylı yetkilileri de davet ettiklerini dile getirdi.
Şerefhan, şunları söyledi:

''Beşiktaş-Galatasaray tekerlekli maçında sporcular da dostluk ve kardeşlik mesajı vermek için kendilerini hazırlamışlardı. Maçın başında Galatasaraylı taraftarlar, Beşiktaşlı sporcucuları çağırdılar ve çiçek verdiler. Sarı-kırmızılılar, sporda şiddet istemediklerini tezahüratlarıyla beyan ettiler. Beşiktaş-Galatasaray tekerlekli sandalye basketbol maçında, dostluğun ve kardeşliğin hakim olduğu bir müsabaka izledik.''

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam