Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Carter: "Smaç tarihinin bir parçası olmak istedim"

Atlanta Hawks oyuncusu Vince Carter, Michael Jordan ve Dominque Wilkins'in bulunduğu tarihi 1988 Smaç Yarışması'ndan bahsetti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Atlanta Hawks oyuncusu Vince Carter, Michael Jordan ve Dominque Wilkins'in bulunduğu tarihi 1988 Smaç Yarışması'ndan bahsetti.

All-Star Smaç Yarışması'nda Vince Carter'ın 2000 yılındaki unutulmaz performansı, tarihe geçmiş bir performanstı. Şaşırtıcı smaçları ve aynı derecede dikkat çekici olan smaç sonrası kutlamaları, sonsuza dek smaç yarışması tarihide yer alacak.

"STİL, GÜÇ VE ZARAFET..."

Hawks veteranı, smaç yarışmasının kendisi için ne anlama geldiğini anlattı. Carter, 1988'deki yarışmada Jordan ve Wilkins arasındaki tarihi yüzleşmeyi görünce gösteriye ilk kez nasıl aşık olduğunu anlattı:

"11 yaşındaydım. Küçük çemberler üzerinde çalışıyordum ve 'Ooh, bunu yapacağım' dedim. Sonraki yıl 12 yaşında smaç basabildiğimde, bazı şeyleri yapmaya ve yaş aldıkça öğrenmeye çalıştım. İlk kez bu adamları izlediğinizde oldukça şaşırarak 'Bunu nasıl düşündü?' diyordunuz.

"Mike'ın serbest atış çizgisinden uçma ve zıplama yeteneğine şaşırıyordunuz. Sonra Dominique'nin uçma yeteneğine, ama sahip olduğu güce de bakıyordunuz. Tek elle güçlü bir smaç vurmak bir şeydir, ancak, bugün bile, çift elle bir değirmen smacı bu kadar güçle vuran çok fazla insan yok."

"Stil, güç ve zarafet söz konusu olduğunda karşılaştırılmak istediğim adamlar, bu izlediğim adamlardı. Smaç yarışmasında aklınıza ne geliyorsa, tüm bu adamlardan biraz kendime katmak istedim. Smaç tarihinin bir parçası olmak istedim."


Tarihi '88 Smaç Yarışmasının, bu yarışmanın tarihindeki en büyük kapışma olduğu düşünülüyor. Tüm zamanların en büyük smaççılarından biri olan Carter bile aynı fikirde görünüyor.