Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Aldridge, sezon öncesinde takasını istemiş! Popovich'in itirafı!

San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich, takımın yıldız ismi LaMarcus Aldridge'in yaz döneminde takımdan takasını istediğini itiraf etti.

San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich, takımın yıldız ismi LaMarcus Aldridge'in yaz döneminde takımdan takasını istediğini itiraf etti.

Popovich, ikili arasındaki bu samimi yaklaşımın, sezondan önce aralarında daha iyi bir anlayışa sahip olmalarını sağladığını da ekledi.

Aldridge'in 2017-18 sezonundaki dirilişinin, kendisinin takasını istemesiyle alakası olduğunu söyleyen Popovich, durumu şu şekilde anlattı:

"Bu kadar basit bir şekilde oldu. Kendi kendime 'Vay be, kimse bunu bana daha önce söylememişti. 20-bilmemkaçıncı yılımdayım, kimse bana 'Bundan keyif almıyorum. Kendime güvenmiyorum. Beni burada istediğinden emin değilim. Takas edilmek istiyorum.' demedi."

Sezon öncesi düzenlenmiş antrenman kampı sırasında, Aldridge yaz döneminde Popovich'le bir araya gelip kendisine "Olup bitenlerle ilgili neler hissettiğimi ve işlerin nasıl kötü gittiğini anlattığını" söylemişti.

Popovich bu buluşmayı hatırlayıp, karşılıklı gülüştüklerini de şu şekilde andı:

"Birkaç akşam yemeği ve buluşmamız, gülüşmelerimiz oldu. Ona çok samimi davrandım. 'Seni memnuniyetle takaslarım. Bana Kevin Durant gibi bir yetenek getir, seni havaalanına ben götürürüm, çantalarını toplarım, uçağa bindirir ve koltuğuna oturturum.' dedim. O da güldü falan. 'Ama' dedim, 'Senin en iyi arkadaşın benim, çünkü bir sene daha buradasın ve hiçbir yere gitmiyorsun. Çünkü yetenek bazında senin karşılığında istediğimizi alamayız. O yüzden, şu işi bir çözelim.' dedim. Çözdük de. Şimdi de buradayız."

Aldridge, önceki sezon Spurs ile 16.5 sayı, 7.4 ribaund ve 1.0 blok ortalama ile oynamıştı, ve bu rakamlar Portland Trail Blazers'ta oynadığı dönemde 24.8 sayı, 10.8 ribaund ve 1.9 blok istatistiklerinin çok aşağısındaydı. Şimdi bu sezon yeniden doğan ve tekrar All-Star olma şansı bulunan Aldridge, son sekiz maçında 25.3 sayı ortalamaya sahip.


7/24 NBA TÜRKİYE