Turkcell ile engelleri aştılar, zaferle döndüler!

Engelli sporların destekçisi Turkcell'in sponsorluğundaki ay-yıldızlı sporcular, uluslararası şampiyonalarda büyük başarılar elde ettiler. Ampute Futbol Milli Takımımız Dünya ikinciliğini Türkiye'ye getirirken, ay-yıldızlı sporcular 2018'de düzenlenen Dünya ve Avrupa şampiyonalarında 23 altın, 25 gümüş ve 27 bronz madalya kazandılar.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Turkcell ile engelleri aştılar, zaferle döndüler!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
03 Aralık 2018 13:19
Kurulduğu günden beri Türk sporunun yanında olan Turkcell'in desteklediği engelli sporcularımız Dünya ve Avrupa'da elde ettikleri büyük başarılarla göğsümüzü kabarttı. Gerek dijital yerli uygulamalar gerekse de spor destekleriyle engelli vatandaşların her zaman yanında olan Turkcell sponsorluğundaki Bedensel Engelli Spor Federasyonu ve milli sporcularımız, büyük turnuvalarda bayrağımızı gönderin en üst noktasına çekmeyi başardı.

Geçen yıl İstanbul'da gerçekleşen Avrupa Şampiyonası'nda mutlu sona ulaşarak büyük bir başarıya imza atan Ampute Futbol Milli Takımımız, Meksika'da düzenlenen Dünya Kupası'na ulaşmayı kıl payı kaçırdı. Kupayı penaltı atışları sonrasında kaybeden ve Dünya ikincisi olan Ampute Futbol Milli Takımı'nın yanı sıra, milli sporcularımız bedensel engelliler için düzenlenen Dünya ve Avrupa şampiyonalarında da toplam 23 altın, 25 gümüş ve 27 bronz madalya elde etmeyi başardı.'Desteğimiz artarak devam edecek'

Turkcell'in engelli sporlarının en büyük destekçisi olduğunu dile getiren Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün "Engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında olmaları için, onların yanında, onlarla birlikte yürümekten büyük bir onur duyuyoruz. Sporun da bu anlamda çok önemli bir yer tuttuğunu görüyoruz. Biz Turkcell olarak, Türk sporu adına onlara ve tüm engelli sporcularımıza destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ampute Takımımızın Avrupa şampiyonluğu ve Dünya ikinciliğinin yanı sıra ile Sümeyye gibi Hamide gibi bireysel disiplinlerde de gelen başarılar bizi hem gururlandırıyor hem de motive ediyor. Engelli sporlarına desteğimizi daha da geliştirerek devam ettireceğiz" dedi.Sümeyye'den bir altın, bir de bronz

Sümeyye Boyacı'nın bir altın bir de bronz madalya kazandığı Dublin'de düzenlenen Avrupa Yüzme Şampiyonası'nda ise Türkiye, biri altın, biri gümüş, ikisi de bronz olmak üzere 4 madalya kazandı.Pistte Hamide Doğangün rüzgarı


Almanya'da düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'na Hamide Doğangün damga vururken milli sporcu 2 Avrupa şampiyonluğu bir de Avrupa üçüncülüğü elde etti. Türkiye ise şampiyonayı 3 altın, 3 gümüş ve 4 bronz madalya ile tamamladı.

Tekerlekli Sandalye Eskrimde Elke Lale van Achterberg'in 1 altın, 1 gümüş, 2 de bronz madalya ile damgasını vurduğu Eskrim Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'ye biri gümüş biri de bronz olmak üzere diğer iki madalyasını ise Hakan Akkaya kazandırdı.

Fransa'nın ev sahipliğinde düzenlenen Halter Avrupa Şampiyonası'nda ise ay-yıldızlı sporcular 4 Avrupa şampiyonluğu ve 3 Avrupa ikinciliği elde etti. Kore'de düzenlenen Atıcılık Dünya Şampiyonası'nı da Türkiye, 2 bronz madalya ile noktaladı.

Dansta bir ilk

Slovenya'nın ev sahipliğindeki Masa Tenisi Dünya Şampiyonası'nı Milli Takım, 2 altın ve 2 gümüş madalya ile noktaladı. Çekya'da düzenlenen Okçuluk Avrupa Şampiyonası'nda ise ay-yıldızlı sporcular 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya ile şampiyonayı tamamladı. Fransa'daki Badminton Avrupa Şampiyonası'nda ise milliler, 1 altın, 4 gümüş olmak üzere beş madalya toplamayı başardı. Bilek Güreşi Milli Takımı ise Dünya ve Avrupa şampiyonalarında toplam 8 altın, 8 gümüş ve 15 bronz madalya kazandı.

Öte yandan Türkiye, tarihinde ilk kez Avrupa Dans Şampiyonası'nda madalya kazandı. Milli takım, şampiyonayı 1 altın, 1 gümüş ve bir bronz madalya ile noktaladı. Amerika'da yapılan Dünya Yelken Şampiyonası'nda B sınıfında milli sporcu Hasan Hüseyin Akbulut da altın madalya kazanarak ülkemize bir dünya şampiyonluğu getirmiş oldu.

Tümü
TÜMÜ