Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Sheppard: "Beal hiçbir yere gitmiyor!"

Washington Wizards genel menajeri Tommy Sheppard, Bradley Beal'in bu geceki NBA Draftı öncesinde takas görüşmelerined yer almadığı yönündeki tutumunu yeniden doğruladı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Washington Wizards genel menajeri Tommy Sheppard, Bradley Beal'in bu geceki NBA Draftı öncesinde takas görüşmelerined yer almadığı yönündeki tutumunu yeniden doğruladı.

ESPN'den Tim Bontemps'e göre Sheppard, ekibinin All-Star oyuncusuyla ilgili olarak "Bradley Beal hiçbir yere gitmiyor" ifadesini kullandı.

Temmuz 2019'da genel menajerliğe terfi ettiğinden beri, Sheppard, birçok kez, Wizards'ı 27 yaşındaki yıldızın etrafında yapılandırmayı planladığını kararlı bir şekilde belirtmişti. Sheppard, Beal'a Ekim 2019'da iki yıllığı 72 milyon dolarlık bir uzatma kontratı vererek, ifadesini somut bir şekilde desteklemişti.

Beal'in geçmişteki yorumlarına bakıldığında, yıldız oyuncunun uzun bir süre DC'de kalmaya kararlı olduğu görülüyor. Yıldız oyuncu daha önce Washington'da yeniden imza atma nedeninin bir bölümünün, formasının bir gün organizasyon tarafından emekliye ayırma arzusundan kaynaklandığını belirtmişti.

Ligin en iyi şutör guardlarından olan Beal, yakın zamanda rakip takımların kendisini takas etmeye çalıştıklarına şaşırmadığını, hatta bunu bir saygı göstergesi olarak gördüğünü itiraf etmişti.

Beal'in mevcut sözleşmesi, 2022-23 sezonu için 37.2 milyon dolarlık bir oyuncu opsiyonu içeriyor. Serbest oyuncu piyasasını test etmek adına bu opsiyonunu reddederse, Wizards ile beş yıllığı 250 milyon dolardan fazla bir süpermaksimum kontrat uzatması imzalamaya hak kazanacak.