Obenauer: "Hasan Ali'nin kendini feda etmesi olağanüstü"

Alman antrenör Yannick Obenauer, Fenerbahçe'nin milli yıldızı Hasan Ali Kaldırım hakkında konuştu.

Haber; Milliyet
Obenauer: 'Hasan Ali'nin kendini feda etmesi olağanüstü'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Temmuz 2019 10:01
Sezon öncesi özel çalışmalarıyla gündem olan Hasan Ali Kaldırım'ı Yannick Obenauer, Milliyet için değerlendirdi.

Fenerbahçe ve A Milli takımın değişilmez ismi olan tecrübeli sol bekin zorlu bir antrenman programından geçmesine karşın çok güçlü kalmasını yorumlayan Alman antrenör, "Gelişimi ve çalışma süreci gerçekten olağanüstüydü. Mental anlamda çok güçlü olan sıradışı bir oyuncu" dedi.

Fenerbahçe'nin son dönemde performansı ve çalışkanlığıyla alkış alan ismi Hasan Ali Kaldırım, sezon öncesi yaptığı özel antrenmanlarla herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Milli Takım'da da değişilmez isimlerden olan deneyimli sol bek, tatil döneminde olmasına karşın yaptığı bireysel çalışmalar ve gösterdiği fiziksel gelişimle adeta hayranlık uyandırdı.Hasan Ali'nin son dönemde herkes tarafından konuşulan zorlu idmanlarına bireysel antrenör olarak destek veren Yannick Obenauer, Milliyet Gazetesi için özel bir değerlendirme yaptı. 29 yaşındaki oyuncunun mental anlamdaki kuvvetine bilhassa vurgu yapan Alman çalıştırıcı, özel ve sıradışı bir futbolcuyla antremanlar yaptığına dikkat çekip, şu ifadeleri kullandı:

"Antrenmanların seviyesi, oyuncunun fiziksel seviyesi ve kat etmesi gereken mesafenin zorluğuna rağmen Hasan Ali'nin gelişimi ve çalışma süreci gerçekten olağanüstüydü. Bana göre, mental açıdan sahip olduğu güç, son dönemde yakaladığı başarıları gösteriyor. Disiplini, kendini işine adaması ve gönüllü olarak kendini bu iş için feda etmesi olağanüstü."

"Benim antrenman felsefemde, vücut dinamiklerini en iyi seviyeye çıkarma düşüncesi var. Hasan Ali'de de ağırlık antrenmanlarıyla vücudunda en başarılı sonuçları aldık. 4 kiloluk bir kas kütlesi kazandırdık. Ayrıca genel fiziksel güç ve sağlamlığını geliştirdik. Haftalık çalışma programına, ekstra 2 antrenman programını da istikrarlı bir şekilde dahil etmekti amacımız. 'Güçlü biri'n Hasan Ali Kaldırım, mental anlamda çok güçlü olan sıradışı bir oyuncu. Kendisinden en iyi verimi almak için çalışan, zihinsel anlamda güçlü bir insan."

'Spor bilimcisiyim'
Hasan Ali Kaldırım'ın sezon öncesi çalışma programını uygulayan ve antrenmanlarda hoca olarak eşlik eden Yannick Obenauer, daha önce 2010-14 yılları arasında Almanya'da Hoffenheim'da görev yaptı.48 yaşındaki antrenör, Frankfurt'ta spor bilimi üzerine eğitim almasıyla dikkat çekiyor.Son 5 yıldır bireysel antrenörlüğe yöneldiğini aktaran Alman çalıştırıcı, "20 yıldır spor performansı sektörünün içindeyim. Olimpik sporlar, tenis ve futbolda çalışmalar yaptım. Son 5 yıldır da bireysel antrenörlüğe kendimi adadım. Birçok futbolcunun gelişimi ve en iyi performansına çıkmasını sağlayacak çalışmalar yapıyoruz" dedi.Yıldızlarla çalışıyorAntrenör Yannick Obenauer, son 5 yılda birçok önemli futbolcuyla çalıştı. Liverpool'dan Roberto Firmino, Chelsea'nin orta sahası Tiemoue Bakayoko, PSG'li Julian Draxler gibi dünyaca ünlü yıldızlarla çalışma fırsatı bulan 48 yaşındaki çalıştırıcı, Instagram'da @yannickobenauer hesabı üzerinden antrenmanlara, spor bilimine ve çalıştığı sporculara dair paylaşımlarıyla öne çıkıyor.

Tümü
TÜMÜ