Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Michael Jordan: "82 maç oynamak için para alıyorsunuz"

Charlotte Hornets'ın sahibi Michael Jordan'ın, Hornets oyuncularına "82 maç oynamak için para alıyorsunuz" dediği açıklandı.

Haber; Sporx.com
Charlotte Hornets'ın sahibi Michael Jordan'ın, Hornets oyuncularına "82 maç oynamak için para alıyorsunuz" dediği açıklandı.

Jordan'ın da, son zamanlarda konuşulan "yük yönetiminin" pek destekçisi olmadığı, Orlando Magic koçu Steve Clifford'ın açıklamasıyla ortaya çıktı.

Clifford, GOAT'un oyuncularına "82 maçta da oynamak için para kazandıklarını" söylediğini aktardı.

Yük yönetimi konusundaki artan tartışma, Clippers'ın Çarşamba gecesi Giannis Antetokounmpo ve Milwaukee Bucks'a karşı ulusal televizyonda yayınlanan maçlarında Kawhi Leonard'ı dinlendirme kararından kaynaklanıyor.

"OYUNCULARA HER SENE SÖYLERDİ"

Bir dönem Hornets koçu olan Magic antrenörü Clifford, yük yönetimi durumunu desteklemediğini ve bu inancı Jordan'dan devraldığını söyledi:

"Adamlarımız arka arkaya ikinci maçta oturmaya alışık değiller. Sadece oturtmak için adam oturtmayız. Benim bu konuda tutumum, her şeyin beklentilere bağlı olmasıyla ilgili. Charlotte'ta ben Michael Jordan'la beraberdim ve Michael, oyunculara her yıl '82 maç oynamak için' para aldıklarını söylerdi."

Clifford devam etti:

"Bu işi 20 yıldır yapıyorum ve eskiden pek çok adam için 82 maç oynamak cesaret rozetiydi. Her zaman oynamak istemeyen bir sürü adam olurdu. Onlar daha göze çarparlardı."

DOKUZ SEZON 82 MAÇ OYNAMIŞTI


NBA'nin bildiği en dayanıklı oyunculardan biri olduğu için, Jordan'ın yük yönetimine karşı olması şaşırtıcı değildi. Jordan, kariyerinde oynadığı 15 sezonun 9'unda 82 maç oynamıştı ve bu maçlarda ortalama 38.3 dakika sahada kalıyordu.

Jordan, ikinci sezonunun neredeyse tamamını ayak sakatlığından dolayı kaçırmış ve 40 yaşındaki son emekliliğinden önce iki kez emekli olmuştu.