Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Mark Cuban, tüm Mavs benchi ile neden tekrar anlaştı?

Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, serbest oyuncu döneminde tüm bench ile yeniden anlaşmak için her zaman 30 milyon dolar kullanmayı planladığını itiraf etti.

Haber; Sporx.com
Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, serbest oyuncu döneminde tüm bench ile yeniden anlaşmak için her zaman 30 milyon dolar kullanmayı planladığını itiraf etti.

Vasat altı geçen 2018-19 sezonundan sonra, Mavs hemen hemen tüm bench oyuncuları ile yeniden anlaşmış ve eski Mavs guardı Seth Curry'yi geri getirmenin yanı sıra, bench için bir parça olan Delon Wright'ı takas etmişti.

Cuban, ekibin başından beri tüm planının, devamlılığı sağlamak adına bench oyuncuları ile tekrar anlaşmak olduğunu itiraf etti:

"Son birkaç yıldır bizim gibi kötü bir takım olduğunuzda, insanlar ikinci kadronuzu otomatik olarak küçümsüyorlar: 'Kötü bir takımın yedek kadrosu oldukları için, kötü olmalılar' algısı var. Ama kötü değillerdi. Sadece ihtiyacımız olan tüm parçalar bizde yoktu. Bu yüzden herkesi bir arada tuttuk. İkinci kadromuzun oldukça iyi olduğunu ve bir iki parça ekleme ile daha iyi olabileceğimizi biliyorduk."

Cuban'ın yazın yaptığı hamleler işe yaradı, keza şimdi neredeyse triple-double ortalama yakalayan Luka Doncic'in çevresinde, kendisini tamamlayan bir ekip bir araya getirmiş oldu.

Bench ekibi ile yeniden anlaşmasının yanı sıra Mavs, geçtiğimiz Ocak ayında New York Knicks'ten Kristaps Porzingis'i de almıştı.

Mavs bu sezon şu ana kadar 15-6'lık bir seriye sahip ve Batı Konferansı'nda mücadele etmek için doğru konumda.