Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr: "Aslında bu sezondan çok keyif alıyorum"

Steve Kerr, mağlubiyetlere rağmen bu sezon koçluğunu yaptığı Golden State Warriors kadrosunu geliştirmekten keyif aldığını söyledi.

Haber; Sporx.com
Steve Kerr, mağlubiyetlere rağmen bu sezon koçluğunu yaptığı Golden State Warriors kadrosunu geliştirmekten keyif aldığını söyledi.

Kerr, Steph Curry, Draymond Green ve Klay Thompson'ın sakatlığı sonrasında takımın üzerindeki beklentilerin değişmesi hakkında, "Aslında gerçekten bu sezondan zevk alıyorum. Bu garip gelebilir." şeklinde konuştu.

Kerr, bu sezon takımın hedeflerinin genç kadrolarını geliştirmek ve çekirdekleri geri döndüğünde gelecek yıl kimin katkıda bulunabileceğini görmek olduğunu ekledi:

"Bu yıl bütün mesele 'hadi sağlıklı olalım, gerçekten bu gençleri geliştirmeye çalışalım ve kadromuzu güçlendirip geleceğimizin büyük bir parçası olabilecek bazı oyuncuları geliştirip geliştiremeyeceğimize bakalım, asıl adamlarımızı geri getirip tekrar bir seri yakalayalım' şeklinde. Ve bu heyecan verici."

Kerr, bu sezonun kendisini daha iyi bir antrenör haline getirdiğini belirtmiş ve bu sezonun daha çok "genç oyuncuların eğitilmesi ve geliştirilmesi üzerinde" olacağını belirtmişti.