Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Embiid: "Yüzük yoksa, kadronun bir önemi yok"

Philadelphia 76ers yıldızı Joel Embiid, takımının oldukça yüklü olduğunun farkında olsa da, bir şampiyonluk kazanmadığı sürece bunun "önemli olmadığını" belirtti.

Haber; Sporx.com
Philadelphia 76ers yıldızı Joel Embiid, takımının oldukça yüklü olduğunun farkında olsa da, bir şampiyonluk kazanmadığı sürece bunun "önemli olmadığını" belirtti.

Milwaukee Bucks dışında, Doğu Konferansı'nda Sixers'ın tavanına sahip başka bir takım olmadığı kabul ediliyor. Embiid, Ben Simmons, Al Horford ve Tobias Harris'in her biri ya All-Star olmuş, ya da All-Star seviyesinin yakınında oynamıştı.

Embiid, takımın kağıt üzerinde güçlü göründüğünü biliyor ancak Philadelphia bir şampiyonluk kazanmadığı sürece, ona göre bu "farketmiyor":

"Günün sonunda, şampiyonluk kazanmazsak, bunun bir önemi yok. Şampiyon olmak lazım. Charles Barkley gibi adamlara bakarsanız, çok iyi bir kariyeri olsa da herkes ona her zaman 'şampiyonluğun nerede?' diye bakıyor. Söylediğim gibi, günün sonunda kazanmanız gerek."

Embiid-Ben Simmons eşleşmesi, bazı kritikler tarafından bir uyumsuzluk olarak incelensede, ikili bu şekilde düşünmüyor:

"Saha içinde kazanmak istiyoruz. Saha dışında da Jo kendi işini yapıyor, ben kendi işimi yapıyorum."