Aziz Yıldırım devrede!

Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım, yılan hikayesine dönen Younes Belhanda transferi için bizzat devreye girdi.

Haber; Milliyet
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Aziz Yıldırım devrede!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ocak 2013 09:43
Transferde bir türlü istediği adımları atamayan Fenerbahçe'de, özellikle Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın olmazsa olmaz ismi Younes Belhanda için Başkan Aziz Yıldırım devreye girdi.

15 milyon eurodan kapı açan Montpellier Kulübü Başkanı Louis Nicolin ile bizzat görüşen Yıldırım'ın bonservis ücretini aşağıya çektiği ancak sarı-lacivertli kulübün istediği rakama henüz gelinmediği öğrenildi.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, transfere son noktayı koymak için yoğun bir çalışma içine giren Yıldırım'ın Nicollin ile yaptığı pazarlıkta 3 milyon euroluk bir indirim sağladı. Buna rağmen 12 milyon euroyu kesinlikle ödemeyeceklerini belirten Yıldırım'ın özellikle Belhanda'nın Fenerbahçe'de oynamak istemesi nedeniyle Fransızlar'ı köşeye sıkıştırdığı kaydedildi.

Faslı oyuncuya başka ciddi bir talibin bulunmaması nedeniyle görüşmelerde eli bir hayli güçlü olan Başkan Yıldırım'ın, Montpellier Kulübü'nün inadını en kısa sürede kırmayı beklediği ifade edildi.

Stoper arayışı sürüyor
Fenerbahçe taraftarına transfer konusunda söz veren ve en az 3-4 takviye yapacaklarını belirtmesine rağmen şu ana kadar tek bir isme bile imza attıramayan Yıldırım, önümüzdeki hafta sonuna kadar bu problemi çözmeye çalışacak. Belhanda'nın dışında forvet ve savunma hattına da oyuncu isteyen Kocaman'ın gelişmeleri yakından takip ettiği ancak kulübün kasasından gereksiz paralar çıkmasına da karşı geldiği kaydedildi.

Sarı-lacivertliler'in Mert Nobre ve Reto Ziegler konusundaki temaslarının da devam ettiği, ayrıca Yobo'nun Afrika Uluslar Kupası'nda yer alacak olması nedeniyle stoper arayışlarının da hızlandığı bildirildi.Tümü
 Reklam