Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kobe'nin "Yaşam Kutlaması" anma töreni, bugün gerçekleşecek

Los Angeles şehri, bugün Staples Center'da Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın onuruna "Yaşam Kutlaması" isminde bir anma töreni düzenleyecek.

Haber; Sporx.com
Los Angeles şehri, bugün Staples Center'da Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın onuruna "Yaşam Kutlaması" isminde bir anma töreni düzenleyecek.

Kobe'nin eşi ve Gianna'nın annesi Vanessa Bryant, Instagram'da anma töreninin TSİ 21:00'de başlayacağını açıkladı.

2/24 tarihi sembolik bir anlam taşıyor. Kobe Bryant, NBA kariyerinin ikinci kısmında 24 numarayı, Gianna ise genç basketbol takımında 2 numarayı giymişti.

Lakers efsanesini onurlandırmak için, 20.000'den fazla hayranın Staples Center'ı doldurması bekleniyor.

Kobe ve Gianna dışında yedi kişinin de hayatını alan helikopter kazasının üzerinden neredeyse bir ay geçti.

NBA dünyası hala tarihin en büyük figürlerinden birinin yasını tutuyor. Beş NBA şampiyonluğu, iki Finaller MVP'si ödülü ve içeren sahadaki başarılarının yanı sıra Kobe, basketbol dışındaki diğer insanların yaşamları üzerinde de büyük bir etki yaptı.

Yaşamı boyunca Kobe Bryant daima, fedakarlık, sıkı çalışma ve özveri yoluyla mükemmellik ve büyüklük konusundaki çabalarına atıfta bulunan Mamba Mentality hakkında konuşuyordu. Dünyanın her yerinde birçok insan Bryant'ın mesajıyla bağlantı kurmuştu. Bunun sebebi ise, Kobe'nin bu mentaliteyi kendi hayatlarında uygulamasını istemesiydi.