"Türkiye'ye ilk gittiğimde korkmuştum"

Eski Galatasaraylı Felipe, İtalya'ya transfer olan takım arkadaşına Türkiye günlerinden örnek vererek destek oldu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
'Türkiye'ye ilk gittiğimde korkmuştum'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Haziran 2012 11:22
Brezilya'nın Vasco da Gama ekibinden İtalya'nın Udinese takımına transfer olan genç oyuncu Allan Marques Loureiro'ya tanıdık bir isimden destek geldi.

Bir dönem Galatasaray forması da giyen Felipe, yaptığı açıklamada ilk defa yurtdışına çıkacak olan Allan ile konuştuğunu dile getirirken; "Türkiye'ye ilk gittiğimde çok korkmuştum. O zamanlar 25 yaşındaydım. Allan da biraz korkacaktır çünkü tamamen başka bir ülke, başka bir dil...Ancak bu da kariyerin bir parçası. Henüz 21 yaşında olduğu için gidip gitmeme konusunda endişeliydi. Ona gitmesini öğütledim. Udinese sadece bir sıçrama tahtası." sözlerini kullandı.

Şu anda 34 yaşında olan Felipe, 2002'de 10 numara arayışları içerisinde olan Galatasaray'a transfer olmuş, kendine has çalımları ile başarılı bir futbol ortaya koysa da uyum sorunu yaşadığından dolayı 2003 yılında ülkeden ayrılmak zorunda kalmıştı.

Türkiye kariyeri sonrasında Flamengo, Fluminense, Al-Sadd gibi takımlarda oynayan Felipe, 2010 yılından bu yana altyapısından yetiştiği Vasco da Gama için ter döküyor.Tümü
TÜMÜ