Barcelona'ya geri dönmek el yakıyor!

Barcelona'da altyapıdan 'kaptırılan' oyuncuların daha sonra takıma yeniden transfer edilmesi biraz pahalıya patlıyor.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Barcelona'ya geri dönmek el yakıyor!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Haziran 2012 16:24
İspanyol ekibi Barcelona'nın, altyapısından yetişen Jordi Alba'yı 14 milyon euro vererek yeniden transfer etmesi ilginç bir istatistiği ortaya çıkardı. Katalan kulübü şu ana kadar bu şekilde transfer ettiği 3 eski oyuncusuna toplamda 53 milyon euro bonservis bedeli ödemek zorunda kaldı.

İspanyolların; "Eğer gençken Barcelona'dan ayrılırsanız geri dönüşünüz pahalı olacaktır" sözleri ile yorumladığı analize; Gerard Pique, Cesc Fabregas ve Jordi Alba konuk oldu.

2003 yılında henüz 16 yaşındayken Barcelona'dan Arsenal'a giden ve Londra ekibinde gösterdiği performans ile yeniden evine dönen Fabregas için Barcelona 34 milyon euroluk bir bonservis bedeli ödemiş ve transfer piyasasında ses getirmişti.

Yine henüz çok erken yaşda İngiltere'nin yolunu tutan Gerard Pique'nin hikayesi de Fabregas'ınkine benzer. Yıldız savunmacı, Manchester United'a gitmiş, Alex Ferguson'ın tedrisatından geçmiş ve ardından 5 milyon euroya başkan Joan Laporta tarafından Barcelona'ya kazandırılmıştı.

Son olarak da bu isimlerin arasına Jordi Alba katıldı. 23 yaşındaki sol bek 2005 yılında ayrılıp önce Cornella ardından Valencia'ya gittikten sonra 14 milyon euroluk bonservis bedeli ile Katalan kulübüne katıldı.

Şimdi gözler Chelsea'ye giden Oriol Romelu ve Roma'ya satılan Bojann Krkic'e çevrildi...Tümü
TÜMÜ