Bendtner inancını kaybetmiyor!

Sezon başında Arsenal'den Juventus'a kiralık olarak transfer olan fakat forma şansı bulmakta zorlanan Danimarkalı Nicklas Bendtner açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Bendtner inancını kaybetmiyor!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Ocak 2013 16:55
Sezon başında Galatasaray'ın da uzun süre gündeminde bulunan ve sonunda Arsenal'den Juventus'a kiralık giden Danimarkalı golcü oyuncu Nicklas Bendtner açıklamalarda bulundu.

Henüz golle tanışamayan Bendtner, Danimarka'da yayın yapan DR Sporten'e yaptığı açıklamada başarıya olan inancını kaybetmediğini söyledi. Yıldız oyuncu için İtalya'da ise kasığından sakatlandıktan sonra fizik olarak futbol oynamaya hazır olmadığı ve biraz daha fit duruma gelmesi gerektiği söyleniyor. Büyük umutlarla geldiği Juventus'tan kolay kolay vazgeçmeyeceğini ifade eden Danimarkalı oyuncu formayı alacağını düşünüyor.

Bendtner açıklamasında, "Şuan için ben bile düzenli olarak forma giyebileceğimi ve yeterince iyi olduğumu düşünmüyorum. Juventus'ta daha fazla zaman geçirmem gerektiğine inanıyorum ve burada olmaktan mutluyum. Herşey iyi giderse burada devam etmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Ayrıca Bendtner'e sezon başında farklı tercihler arasından neden Juventus'u tercih ettiği soruldu. Oyuncu bu soruya, "Değişiklik zamanının geldiğini hissettim, yeni bir kültürün yeni bir ülkenin benim için daha iyi olacağını düşünüyorum." cevabını verdi.

Bendtner bu sezon sadece 2 maça ilk 11'de başladı ve henüz gol atmayı başaramadı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam