Aboubakar, Beşiktaş için İstanbul'a geliyor

Beşiktaş ile Vincent Aboubakar ile anlaşmaya vardı; Kamerunlu futbolcu sağlık kontrolünden geçmek için İstanbul'a geliyor.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Aboubakar, Beşiktaş için İstanbul'a geliyor
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Eylül 2020 13:27
Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Nikola Kalinic'in kararını beklerken; diğer yandan da Vincent Aboubakar transferinde de sona gelmiş durumda.

Uygun şartların yakalanması durumunda forvet bölgesine iki transfer birden yapmayı planlayan Beşiktaş, Kalinic'in yanı sıra Aboubakar ile de bir görüşme yaptı ve anlaşma sağladı. Porto'dan bonservisini almak için anlaşan Aboubakar, siyah-beyazlı kulüp ile de prensip anlaşmasına vardı ve sağlık kontrolünden geçmek için İstanbul'a doğru yola çıkma kararı aldı. En geç cuma günü İstanbul'da olması beklenen Aboubakar ile 1+1 yıllık sözleşme yapılacak.

Beşiktaş'ın prensipte anlaştığı Vincent Aboubakar, bu gece 01:00 sularında İstanbul'da olacak ve daha sonra sağlık kontrollerinden geçecek.

GELİŞEN HİKAYE: NELER OLMUŞTU?

ABOUBAKAR'IN ŞARTI

Sözleşmesine 50 milyon euroya serbest kalır maddesi koyan Porto ile sözleşmesini fesh etmeye hazırlanan Aboubakar, Beşiktaş ile yaptığı görüşmede tek bir şartı masanın üstüne koydu; Banka garantisi. Beşiktaş ile yapacağı 2+1 yıllık sözleşme ödeme garantisi isteyen Aboubakar, bu ödemeleri banka kanalıyla garanti altına alarak "teminatlı sözleşme" imzalamak istiyor.

BEŞİKTAŞ'IN ŞARTI

Aboubakar'ın bu şartını değerlendirmeye alan Beşiktaş Yönetimi, Kamerunlu golcüye kendi şartlarını da sundu. Aboubakar'a "1 aydan fazla sakatlıklarında sözleşmeyi tek taraflı fesh etme hakkımız doğar" maddesini sunan siyah-beyazlı yönetim, Kamerunlu futbolcunun özel şartlarla donatılan sözleşmeyi kabul etmesi durumunda bu hafta içerisinde imzayı atacak.

BİR DE KALINIC VAR

Vincent Aboubakar'ın yanı sıra bir forvet transferi daha yapacak olan Beşiktaş, Kalinic için de beklemeye geçti. Edin Dzeko'nun Juventus'a transfer sürecini takip eden Kalinic, öncelikli olarak Roma'dan haber bekliyor. Dzeko'nun Juventus'a transfer olması durumunda Roma'nın kendisi için bir opsiyon yaratabileceğini planlayan Kalinic, Milik ile beraber Roma'nın yeni santrafor ikilisi olmak istiyor.Tümü
TÜMÜ