Ronaldo Madrid'de kalacaksa Kaka' sayesinde...

İspanya La Liga'nın son şampiyonu Real Madrid'in en önemli yıldızı konumundaki Cristiano Ronaldo ve kulüp arasındaki sözleşme görüşmeleri tıkanmış durumda.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Ronaldo Madrid'de kalacaksa Kaka' sayesinde...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
03 Ocak 2013 11:45
- SPORX DIŞ HABERLER - Real Madrid'in Portekizli süperstarı Cristiano Ronaldo ve kulübü arasında geçen transfer görüşmelerinden yaşanan sorunların ardından, Portekizli hücum oyuncusu 2 Ocak 2013 tarihinde gerçekleştirdiği basın toplantısında da bu konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Real Madrid kulübüne en yakın kaynak olarak bilinen Marca gazetesinde çıkan habere göre; Cristiano Ronaldo ve Real Madrid arasında geçen kontrat görüşmelerinde şu an iki tarafta anlaşma noktasından çok uzakta bulunuyor. Cristiano Ronaldo'nun düşüncesinin de Madrid kulübünün önerdiği şartlar kendi lehine değişmezse sözleşme bitiminde ayrılacağı yönünde olduğu ifade edildi. Çeşitli kaynakların iddiasına göre ise Ronaldo, Real Madrid teklifi 15 milyon euroya çıkarsa da Portekizli süperstarın anlaşmaya yanaşmadığı yönünde...

Maaş zammı Kaka'ya bağlı

UEFA'nın getirdiği finansal fair play kuralları nedeniyle Cristiano Ronaldo'ya mali olarak kendisini zorlamayacak zammı bu kuralların aşılması nedeniyle yapamayan Madrid kulübü, bu noktada düzenli olarak oynamayan ve talipleri bulunan Kaka'nın ücretinde indirime gitmeye çalışması bekleniyor.

Şu anki öneride Ronaldo'nun yıllık 15 milyon euro ve maliyetlerle 30 milyon euroya yakın çıkacak bir ücretin getirdiği ekstra yükü, Madrid'den yıllık net 10 milyon euro kazanan Kaka'nın indirime gitmesi sonrası kurallara uygun şekilde yapabilecek.

En önemli problem maaş değil..

Ancak, yine de Real Madrid ve Cristiano Ronaldo arasındaki en önemli problem maaş konusu değil. Ronaldo'yu Manchester United'dan transfer ederken imaj haklarının %50'sini alan Madrid, Zidane, Figo, Beckham gibi yıldızlarda da benimsediği bu strateji sonucu önemli bir gelir elde etti. Cristiano Ronaldo ve menajeri Jorge Mendes ise imaj haklarının Real Madrid'de olan kısmını geri almak istiyor. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren ancak pazarlama alanında önemli isimlerle çalışan ve bu konuda Madrid'i dünyanın en iyi kulüplerinden biri yapan Florentino Perez ise bu konuda esnek davranmıyor.

Bu noktada tıkanan görüşmelerin çözüme ulaşmasının zor olduğu ifade edilirken, Real Madrid'in bu konuyu imaj haklarından vazgeçerek değil daha fazla maaş vererek çözmek isteyeceği ifade edildi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam