Neymar son anda olmamış

İsmi sürekli Avrupa'nın büyük kulüpleriyle anılan Brezilyalı futbolcu Neymar'ın daha önce 2 kez Real Madrid ile anlaştığını fakat son anda transferin gerçekleşmediğini açıkladı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Neymar son anda olmamış
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
04 Ocak 2013 12:25
Brezilya'nın son dönemdeki en yetenekli futbolcularından Neymar, tüm Avrupa devlerini peşine takmış durumda. İsmi özellikle Real Madrid ve Barcelona ile anılan yıldız oyuncunun daha önce iki kere Real Madrid'le anlaştığı fakat son anda transferde vazgeçtiği öğrenildi.

Neymar'ın menajeri Wagner Riberio, yetenekli oyuncuyu yedi yıl önce Real Madrid ile 20 gün deneme antrenmanlarına çıkarttığını söyledi ve "Bir kontrat hazırlanmıştı ve daha sonra Neymar ülkesini terk etmek istemedi ve transfer iptal oldu." dedi.

2011 yılında ise bir kez daha masaya oturan iki taraf yine büyük ölçüde anlaşmaya vardılar fakat transfer yine son anda iptal oldu. Riberio o zamanı ise şöyle anlatıyor:

"Real Madrid, Neymar'ın serbest kalması için gerekli olan 45 milyon euroyu ödemeyi kabul etmişti ve ayrıca oyuncunun haklarının yüzde 40'ının elinde bulunduran şirkete de 12 milyon euro ödeyecekti. Neymar'ın kontratı da çok iyiydi fakat daha sonra ilk olarak şirket 12 milyon euroyu kabul etmedi sonra ise Santos satmaktan vazgeçti. O zaman gerçekte herşeyin iptal olmasının nedeni Neymar'dı çünkü Neymar o zaman ayrılmak istemediğini söyledi."

Yıldız oyuncu için son zamanlardaki en favori takım ise Barcelona olarak gösteriliyor. Eğer böyle bir transfer olursa, Barcelona ezeli rakibine büyük bir çalım atmış olacak.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam