Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

MJ ve '90ların Bulls'u 10 saatlik belgesel oluyor!

Michael Jordan ve 1990'ların Chicago Bulls'u, Netflix ve ESPN Filmleri tarafından 10 saatlik bir belgesele dönüştürülecek.

Michael Jordan ve 1990'ların Chicago Bulls'u, Netflix ve ESPN Filmleri tarafından 10 saatlik bir belgesele dönüştürülecek.

"Son Dans" isimli seri, Bulls'un son şampiyonluğunun olduğu sezondan, 500 saatten fazla "hiç görülmemiş çekimler" içeriyor.

10 bölümlük seri 2019'da başlayacak.

Basın bildirisi ise şu şekilde:

"ESPN Filmler ve Netflix, spor tarihinin en büyük ikonlarından Michael Jordan ve en başarılı hanedanlarından biri olan 1990'ların Chicago Bulls'unun 10 bölümlük bir belgesel dizisi olan "The Last Dance" isimli ortak bir yapımını gerçekleştirdi. Jason Hehir tarafından yönetilen ve Mike Tollin tarafından üretilen antoloji, bu yıllarda Jordan ve NBA'in eşzamanlı yükselişini inceleyecek.

Takımın son şampiyonluğunu yaşadığı 1997-98 sezonundan daha önce hiç görülmemiş 500 saatten fazla çekimlere dayanacak olan "Son Dans", Jordan'ın ve Bulls'un şampiyonluk takımlarının önemli isimlerinin yanı sıra, basketbolun düzinelerce bilge ve aydın isimlerini de içerecek."

7/24 NBA TÜRKİYE