Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

MJ ve '90ların Bulls'u 10 saatlik belgesel oluyor!

Michael Jordan ve 1990'ların Chicago Bulls'u, Netflix ve ESPN Filmleri tarafından 10 saatlik bir belgesele dönüştürülecek.

Michael Jordan ve 1990'ların Chicago Bulls'u, Netflix ve ESPN Filmleri tarafından 10 saatlik bir belgesele dönüştürülecek.

"Son Dans" isimli seri, Bulls'un son şampiyonluğunun olduğu sezondan, 500 saatten fazla "hiç görülmemiş çekimler" içeriyor.

10 bölümlük seri 2019'da başlayacak.

Basın bildirisi ise şu şekilde:

"ESPN Filmler ve Netflix, spor tarihinin en büyük ikonlarından Michael Jordan ve en başarılı hanedanlarından biri olan 1990'ların Chicago Bulls'unun 10 bölümlük bir belgesel dizisi olan "The Last Dance" isimli ortak bir yapımını gerçekleştirdi. Jason Hehir tarafından yönetilen ve Mike Tollin tarafından üretilen antoloji, bu yıllarda Jordan ve NBA'in eşzamanlı yükselişini inceleyecek.

Takımın son şampiyonluğunu yaşadığı 1997-98 sezonundan daha önce hiç görülmemiş 500 saatten fazla çekimlere dayanacak olan "Son Dans", Jordan'ın ve Bulls'un şampiyonluk takımlarının önemli isimlerinin yanı sıra, basketbolun düzinelerce bilge ve aydın isimlerini de içerecek."

7/24 NBA TÜRKİYE