Selçuk İnan: "Sağlam bir ev kalacağını düşünmedim"

Kasımpaşa Teknik Direktörü Selçuk İnan, Hatay'da deprem anında yaşadıklarını canlı yayında anlattı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Selçuk İnan: 'Sağlam bir ev kalacağını düşünmedim'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Şubat 2023 20:35
Son güncelleme 08 Şubat 2023 22:18
Hatay'da depremi yaşayan Kasımpaşa Teknik Direktörü Selçuk İnan, HaberTürk'te canlı yayında açıklamalarda bulundu.

İnan, "Hatayspor maçı için gitmiştik. Maçtan sonra İstanbul'daki hava şartları nedeniyle orada kalacaktık. Bu durumdan istifade, ben de anne babamı gördüm. Onların evindeydim. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Ölümü gördüm derler ya, öyle bir andı. Dışarıyı görüyordum ama çıkamıyordum. Uyanıktım. Deprem bilinci çok yüksek olan bir insan değilim. Ailem de değil. İkinci kattaydım, hemen aşağıya indim. Çıkış kapısı kapalıydı. Demir kapı vardı balkona açılan, oraya bir şekilde tutuntuk. Bir dakika boyunca en sevdikleriniz, hayatınız gözünüzün önünden geçiyor. Deprem bittikten sonra anne ve babamı almak için yukarıya çıktık. Ama zordu dolaplar devrilmişti. Zor bir durumdu. Sağlam bir evin kalabileceğini düşünmüyordum o an. Dışarıda herkes yalınayak, ağlıyordu. İnsanlar bağrışıyordu. Bütün insanlar şoktaydı. Psikolojik olarak iyi durumda değiliz." dedi.

37 yaşındaki teknik adam sözlerine, "Oyuncularım otelde yakalandı. Otobüste kaldılar. Kaldığımız otel, Hatay'da yeni yapılmış, çelik bir otel. Oyuncularımızın bazıları yaralandı. Bir tanesinin kaburgası kırıldı, dolap düştü üstüne. Psikolojik olarak bir travma yaşadılar. Onları ayakta tutmakta zorlanıyorum. Bugün de onlarla birlikteydim. Başka bir şeydi. Çaresizlikti, çok anlatabilecek bir şey değil. Filmlerde izlerdim, bu kadar değil derdim ama onun üstünde bir şeydi. Oyuncularda travma oluştu. Hemen akabinde başkanımız takımı tahliye etti. Ama bugün onlarla beraberdim, bu böyle atlatabilecek bir şey değil. Yardım etmeye çalışıyoruz." sözlerini kullandı.

"1. derece akrabalarım şükür iyi ama annemin-babamın kuzenlerin birçoğunu kaybettik." diyen Selçuk İnan, Hatay'daki durum için, "Hatay'da çok tanıdığım var. Ben de oradaydım. Söyledikleri doğru. Tanınmayacak halde. Kimse bu kadarını beklemiyordu, merkez üssü başka bir ilde. Hala 10 tane ili etkilemesine inanamıyorum. Aklım almıyor. Bu kadar insana ulaşabilmek çok zor. Her şeyi tastamam yapabilen bir ülke değiliz. Gördüğüm, insanlar ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Vatandaşlar birbirine çok yardımcı oluyor, bunu gözlemledim. Ama yeterli mi, hiçbir zaman yeterli olmadı. Tahmin yürütmek çok sağlıklı değil belki ama çok az insan çıkıyor enkaz altından. 50 kişi varsa, 5-10 kişi çıkabiliyor." sözlerini sarf etti.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam