Ricardo Quaresma için şok sözler!

Beşiktaş'ın savunma oyuncularından Ersan Adem Gülüm, siyah-beyazlı takımla yollarını ayıran Ricardo Quaresma'nın takımın ahengini bozduğunu söyledi.

Haber; Vatan
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Ricardo Quaresma için şok sözler!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Ocak 2013 09:41
Beşiktaş'a 2010-11 sezonu başında Adanaspor'dan kiralık olarak gelen, sergilediği iyi performans sonrası olaylı şekilde bonservisi alınan ancak üst üste iki diz sakatlığı yaşadığı için toplamda 1.5 sezon neredeyse hiç oynayamayan Ersan Gülüm, sezonun ilk yarısının ortasında formasını sırtına geçirdi ve Samet Aybaba'nın değişilmezi oldu...

Eski gücü ve hırsına kavuşmuş gözüken, 14 Kasım 2012'de oynanan Danimarka maçında da A Milli Takım aday kadrosuna çağrılan Ersan, kariyerine dair bilinmeyenleri, kişisel özelliklerini, Türk futbolunu ve kendi gözünden Beşiktaş'ı anlattı.

İşte Vatan Gazetesi'ne konuşan Ersan Adem Gülüm'ün o röportajı...

Sezon başında 'FEDA' deyip, Beşiktaş'la sözleşmesini 2015'e kadar uzatan 25 yaşındaki oyuncunun en dikkat çekici sözleri, takımın bu sezonki farklılıklarına ilişkin olanlar...

Ligin ilk yarısında daha çok koşarak, daha fazla mücadele ederek başarılı olduklarını belirten Ersan, geçmiş yıllarda kadrolarında çok sayıda yıldız oyuncu bulunduğunu, buna karşın beklentilerin altında kaldıklarını söylerken, söz takımdan ayrılan Quaresma'ya geldi.

"QUARESMA AHENGİ BOZUYORDU"

Portekizli oyuncu için "Quaresma'nın oyun stili görsel olarak çok çekiciydi. Farklı bir vuruş tekniği vardı. Ama sürekli arkasını kapatmak durumundaydınız. Hiçbir zaman ileri gittiğinde gerisini düşünmezdi.

Bu sezon mesela Uğur ileri çıktığına Olcay onun yerine geçiyor. Veya Hilbert bindirdiğinde Holosko bölgesini kapatıyor. Geçen sene Hilbert çıktığında Quaresma'nın onun yerine geçtiğini hiç gören oldu mu? Bu sene işte bunu başarabiliyoruz, yardımlaşmak için uğraş veriyoruz. Tabii ki Quaresma yetenekleri üst düzey bir futbolcu, sahaya çıktığında tüm taraftarları coşturabiliyor ama takım oyunu söz konusu olduğunda Quaresma takımın ahengini bozuyordu. Yetenekleri, futbolun şov kısmı takıma bir şey kazandıramıyorsa bu faydadan daha fazla zarar veriyor" yorumunu yaptı.

"Ernst keşke FEDA deseydi"

* "Bu sene keşke Ernst 'Feda' deseydi. O gitmeseydi daha farklı olabilirdik. Çünkü çok tecrübeli ve ne zaman nerede duracağını biliyordu, fazla koşmasına gerek kalmadan, tecrübesiyle açığını rahatça kapatabiliyordu."

* "Batuhan'a biraz daha şans vermek gerekiyor. Çünkü o sezon başı kampında yoktu. Bunun olumsuz etkisi olabilir. Biz camia olarak bir bütün olmalıyız."

* "Ben topla çıkmayı ve ara pası vermeyi seven bir oyuncuyum. Ama bunu çok fazla yapma şansım yok. Çünkü Almeida uzun topları seviyor ve gelen her türlü yüksek topu indiriyor. Böyle olunca sen de ona göre oynamayı seçiyorsun."

* "Sezon başında herkes kadrolara bakarak öngörülerde bulundu ve bu sezon bizim G.Saray'ın 2 sene öncesinde olduğu gibi 13. sıralara kadar düşeceğimizi iddia ettiler. Ama biz birkaç hatayı yapmasaydık şimdi farklı şekilde liderdik."

* "Avustralya'ya 2 senedir gitmiyorum. Çünkü uğursuz sayıyorum ben orayı. İlk sakatlığımın ardından oraya gidip ameliyat olduğum için pişman oldum. Keşke gitmeseydim. Bizdeki doktorlar ve imkanlar daha iyi, hep kontrol altında olmak çok önemli diye düşünüyorum."

"Guti benim en iyi arkadaşım"

"Guti ile beraber çok iyi dost olmuştuk. O dönemde herkes bir şeyler söyledi, dedikodular yaptı. Neden yaparlar bunları anlamıyorum. Guti gibi bir yıldızla kim arkadaş olmak istemez ki? Ama herkes de olamaz tabii. Şu an bile benim en iyi arkadaşlarımdan biri ve olmaya da devam edecek."

"İdolüm Toraman"

"Tek arzum İbrahim Toraman gibi uzun yıllar istikrarlı bir şekilde Beşiktaş formasına hizmet etmek. Zaten heykeli dikilecek biri varsa o da İbrahim Toraman'dır. Benim için en büyük idoldür kendisi."

"Yabancılarla aram daha iyi"

"Ben takımda yabancılarla daha iyi anlaşıyorum. Bu da kültür farkından kaynaklanıyor herhalde. Türkçem çok iyi olmadığı için esprileri ya geç anlıyorum ya da anlayamıyorum. Bu demek değil ki Türk arkadaşlarımla kötüyüm. Onlarla da iyiyim. Ama bir dili öğrenmiş olmak, o dili konuşanların kültürünü öğrenmene yetmiyor."

"Kötüysem kendimi cezalandırırım"

"Öyle bir kişiliğe sahibim ki; boş veremem. Mesela kötü bir maç oynayınca, eve giderim, kapımı kilitler, ışıkları kapar ve 'Ne hatalar yaptım, niye bunlar oldu' diye düşünürüm. Ve ceza veririm kendime. Dışarı çıkmam, bazen de yemek yemem."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam