Oğuzhan Özyakup: "Taraftarın bu şekilde davranması..."

Beşiktaş'ın orta saha futbolcusu Oğuzhan Özyakup, Göztepe maçı sonrasında konuştu.

Haber; Sporx.com
Oğuzhan Özyakup: 'Taraftarın bu şekilde davranması...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Ağustos 2019 23:42
Beşiktaş'ın orta saha oyuncusu Oğuzhan Özyakup, 3-0 kazandıkları Göztepe karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

26 yaşındaki futbolcu, taraftardan aldığı destekten ötürü mutlu olduğunu söyledi.

"OYUNU DÜZELTMEK ÇOK ÖNEMLİYDİ"

Beşiktaş'ın oyununu düzeltmesinin önemli olduğuna vurgu yapan Özyakup, "Sivas deplasmanında mağlup olduk. Kazanmak ve oyunu düzeltmek çok önemliydi. Oyun da daha iyiydi ve bu da skora yansıdı. İlk devre golü bulunca takım rahatladı. İkinci yarı iki ve üçüncü golleri bulmamız çok iyi oldu." dedi.

"TARAFTARIN BÖYLE DAVRANMASI..."

Taraftardan gelen destekten ötürü mutlu olduğunu belirten Oğuzhan Özyakup, "Kampı çok iyi geçirdik takım olarak. Bir sporcu için oynamak çok iyi bir şey. Taraftarlarla yaşadığım gerginlik vardı. Haklı - haksız bunu tartışacak değilim. Taraftarların bu şekilde davranması, özgüvenini yükseltiyor oyuncunun. O sevgiyi görünce 3 katı, 4 katı fazlasını yapmak istersin." diye konuştu.

"3-0 SONRASI GERGİNLİK VARDI"

Sivasspor maçı sonrası takım içerisinde gerginlik olduğundan bahseden milli futbolcu, "Ben hazırım, çünkü kampı çok iyi geçirdiğimi düşünüyorum. Bugün güzel bir destek vardı. Bu sadece bana değil takıma da yansıyor. 3-0'dan sonra takımda biraz gerginlik vardı, bunlar olur genelde. Bana göre ilk 15-20 dakika çok iyi oynadık. İnşallah bunu deevam ettirriiz, inşallah bunun üstüne koyup devam ederiz." ifadelerini kullandı.

"ABDULLAH HOCA'NIN TARZINI SEVİYORUM"

Teknik direktör Abdullah Avcı hakkında da konuşan başarılı oyuncu, "Abdullah Hoca'yı siz de çok iyi tanıyorsunuz. Geriden oyun kurmayı çok seviyor. Benim sevdiğim bir tarz. Genelde bütün futbvollaruın sevdiği bir tarz. Alışmak gerekiyor, 4 yıl sonra yeni gelen bir hoca var yeni gelen bir tarz var. Zaman gerekiyor." diyerek sözlerini noktaladı.Tümü
TÜMÜ