Ralliciler Tuz Gölü'nde kamp kurdu

Allgaeu Orient Dostluk ve Barış Rallisi için Almanya'dan Ankara'ya gelen ve aralarında Avrupa ülkelerinden sporcuların da yer aldığı 500 rallici, Tuz Gölü kıyısında kamp kurdu

Haber; AA
Abone Ol
Ralliciler Tuz Gölü'nde kamp kurdu
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Mayıs 2016 15:21
Allgaue Orient Dostluk ve Barış Rallisi için Ankara'ya gelen ve aralarında Avrupa ülkelerinden sporcuların da bulunduğu yaklaşık 500 rallici, Tuz Gölü kıyısında kamp kurdu.

Almanya'dan start alan ve bu yıl 11'incisi düzenlenen Allgaeu Orient Dostluk ve Barış Rallisi'nin Ankara etabını sürdüren 180 araçlık konvoydaki sporcular, Tuz Gölü kıyısında mola verdi.

Yaklaşık 25 gün sürecek ve Muğla Dalyan’da son bulacak rallide, verilen görevleri en kısa sürede yerine getiren takım şampiyon olacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan organizasyon firması yetkilisi Nadir Serin, rallinin hızdan çok verilen görevi en iyi şekilde yerine getirme üzerine kurulu olduğunu belirtti.

Kamp kurdukları noktalarda takımlara belli görevler verildiğini kaydeden Serin, "Verilen görevi en kısa sürede yerine getiren takım puan alıyor, en çok puanı alan şampiyonluğa ulaşıyor. Bu organizasyonlar sayesinde gittiğimiz bir çok yerde okul, hastane yapılmasına destek oluyoruz." dedi.

Ralliye 220 araç ile başladıklarını ifade eden Serin, "40 araç Türkiye’ye gelmeden arıza nedeniyle ralliyi bırakmak zorunda kaldı. Son dönemdeki şehit haberleri nedeniyle de programımızdaki kutlama ve eğlence bölümlerini çıkardık." diye konuştu.

Ralliciler, "doğa harikası beyaz inci" kenarında konaklamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 Tümü
TÜMÜ