Aziz Yıldırım ve küfür krizi!

Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadyumunun hemen yanındaki Kenan Evren Lisesi'nden Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a küfür edilmesi üzerine başkan çileden çıktı.

Haber; Haberturk.com
Abone Ol
Aziz Yıldırım ve küfür krizi!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
20 Mart 2015 11:04
Habertürk'ten Ferudun Niğdelioğlu, Fenerbahçe'de Kenan Evren Lisesi konusunda yaşanan önemli bir gelişmeyi kaleme aldı.

İşte ciddi iddialar içeren o haber...

"Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı yanında, eski adı Kenan Evren Anadolu Lisesi olan İstanbul Anadolu Lisesi'nde "Yıldırım" terörü yaşandı. Olay önceki gün Fenerbahçe Spor Kulubü Başkanı Aziz Yıldırım'ın sabah saatlerinde kulübe gelişi sırasında yaşandı. Yıldırım'ı gören 9. sınıf öğrencilerden biri sınıf penceresinden hakaret etti. Küfür ve hakaret içeren sözler sonrası Yıldırım arabasından inerek okula koştu. Peşinden de korumaları okula girdi. Yıldırım güvenliği hızla geçti. Aynı anda da okul yönetimi ve ilçe yetkilileri toplantı halindeydi. Güvenlik Yıldırım'ın okula girdiğini haber verince yetkililer yanlarına geldiklerini düşündüler. Gecikince bakmak için dışarıya çıktılar ve Yıldırım'ın hızla merdivenleri çıktığını görünce okulun yetkilileri peşinde gitti. Sınıfa giren Yıldırım, "Kim bana küfür eden çıksın ortaya, bu okulu yıkarım, yakarım," diye bağırmaya başladı. Korkan öğrenciler sessiz kalırken okul müdürü sınıfa girerek, ne olduğunu sordu. Yıldırım, "Karışmayın" deyince, okul müdürü "Biz hakaret edildiyse kendi kurallarımızı işletiriz" dedi. Bu Sırada sözlü satasan 14 yaşındaki ismi saklanan ögrenci "Ben söyledim. Pişmanım özür dilerim" dese de Baskan Yildirim "Ne biçim öğrenci yetiştiriyorsunuz iste itiraf ediyor. Sen nasıl o sözleri sarfedersin" diyen Yıldırım, tekrar bu okulu yıkacağını söyleyip, bağırarak okulu terketti. Daha sonra öğrencinin babası okula gelerek, müdür ve yöneticilerden olu yüzünden "tatsızlık yaşanmasına neden olduğu için" özür diledi. Oğlunu da alarak Aziz Yıldırım'dan da özür dilemek istedi ancak Yıldırım kabul etmedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise bu olayı şaşkınlıkla karşılarken, "Bu nasıl bir davranış, 14 yaşındaki bir çocuk, delikanlı okulunun taşınacağı endişesi ile tepki göstermiş. Çocuk olduğunun farkında değil mi?" dedi.

Aslında eski adı Kenan Evren Lisesi olan Kadıköy Anadolu Lisesi ile FB ile hikayesi 2002 yılında yapılan protokole dayanıyor. 2002'de Milli Eğitim Bakanlığı ve Fenerbahçe Spor Kulübü arasında imzalanan protokol yapıldı. Protokolde Fenerbahçe Stadı yanında olan okulun 15 dönümlük arazisinin sportif amaçlı kullanılmak üzere FB'ye 3 okul ve tam teşekküllü bir spor salonu yapma karşılığında devri öngörülüyor. FB bu okulları Kayışdağı, Yavuztürk ve Sancaktepe'de yapıyor. Bu protokol eski bakanlar Hüseyin Çelik ve Nibet Çubukçu dönemlerinde de yenileniyor. Kadıköy'ün en değerli arazilerinden birinin üzerinde bulunan okulun iki ana binasından biri 1800'lü yıllara dayanıyor ve protokol bu binayı da kapsıyor.

Bu arada okul velileri okulun arazisinin FB'ye verilmesine ilişkin protokolün iptali için yargıya gitti. Dava şu anda Danıştay'da temyiz aşamasında. Ancak okulun yerinin boşaltılmasına hem öğrenciler hem de veliler tepki gösteriyor ve "İstanbul'da sınırlı sayıda spor salonu olan okuluz, bizi taşımak istemelerine karşı çıkıyoruz" diyor. Veli ve öğrenciler FB'nin okullarını yıkarak yerine AVM yapacağı bilgisini aldıklarını da belirterek, "Burası sportif amaçla bile kullanılmayacak" diyor.

DEĞERİ 350 MİLYON TL
Bu arada veliler 2011'de başlayan yargı sürecinde okulun arazisi için biçilen değerin 336 milyon TL olduğunu söyleyerek, "Bugün değeri 500 milyon TL oldu. Buranın karşılığı 3 değil, 50 okul. Ayrıca okulumuzun AVM olmasına karşıyız" diyor.

Öğrenciler ise okullarını terketmek istemediklerini, Kadıköy'de taşınmaları için kendilerine uygun bir okul bulunmadığını belirtiyor."Tümü
EN ÇOK OKUNANLAR
TÜMÜ