Ünal Aysal ve F.Bahçe'ye ziyaret! Plan olmadı..

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın ligdeki centilmenlik görüntüsüne vurgu yapmak için bir geleneği canlandırma çabası sonuçsuz kaldı.

Haber; Milliyet
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Ünal Aysal ve F.Bahçe'ye ziyaret! Plan olmadı..
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Ocak 2013 10:48
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, centilmenlik için, lig ve kupa şampiyonu kulüpleri ziyaret etme geleneğini başlatmak istedi. Ancak Galatasaray Başkanı Aysal, "Fenerbahçe katılmaz" diyerek bu girişime soğuk baktı.

Milliyet'in haberine göre; Bursaspor ile aralarındaki husumeti bitirmek için Bursa'ya kadar giden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, ligdeki tüm takımlar arasında kalıcı bir barış sağlamak için formül geliştirdi, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal buna soğuk baktı.

Orman, ligde kulüpler arasındaki soğukluğu gidermek ve centilmenlik duygusunu pekiştirmek amacıyla tüm kulüplerin bir araya gelmesinin iyi olacağını düşündü ve Aysal'a, "Kulüp başkanları olarak, son lig şampiyonu olarak sizi ve kupa şampiyonu olarak Fenerbahçe'yi ziyaret edelim. Bu şekilde yakınlaşma sağlayabiliriz" teklifini sundu. Bunun bir gelenek haline getirilmesini ve her sezon tekrarlanmasını düşünen Beşiktaş Başkanı'nın bu düşüncesi pek kabul görmedi. Ünal Aysal'ın, "Fenerbahçe bu girişime katılmaz" diyerek Orman'ın bu düşüncesine katılmadığı ifade edildi.

Son olarak Beşiktaş ile Bursaspor arasındaki husumeti sona erdirmek için Bursa'ya kadar giden ve yeşil-beyazlı kulübü ziyaret etmek isteyen Başkan Orman, İbrahim Yazıcı'nın randevu vermemesi üzerine vazgeçmek zorunda kalmıştı. Her şeye rağmen barış için inadından vazgeçmeyen siyah-beyazlıların başkanının, bireysel olarak da olsa kulüplerle diyaloğa devam edeceği vurgulandı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam