Türkiye, UEFA ASSIST U17 Yaş Altı Futbol Turnuvası'nda yarışacak

Türkiye'nin ev sahipliğinde müsabakaları yarın başlayacak turnuvanın açılış töreni, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı'nın katılımıyla yapıldı

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Türkiye,  UEFA ASSIST U17 Yaş Altı Futbol Turnuvası'nda yarışacak
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Eylül 2019 16:41
UEFA ASSIST 17 Yaş Altı Uluslararası Futbol Turnuvası'nda maçlar 22 Eylül Pazartesi başlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) internet sitesinde yer alan bilgiye göre 22-26 Eylül tarihlerinde Riva'da Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenecek UEFA ASSIST 17 Yaş Altı Uluslararası Turnuvası'nın açılış töreni, TFF 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı'nın katılımı ile yapıldı.

Orhan Saka Konferans Salonu'nda gerçekleşen törene, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, UEFA yetkilileri ve turnuvada mücadele edecek 8 takımın temsilcileri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Servet Yardımcı, TFF olarak turnuvaya ev sahipliği yapmaktan dolayı çok gururlu olduklarını belirterek, "Katılımcı tüm ülkeler kendilerini diğer kaliteli rakiplere karşı test etme fırsatı bulacak. Aynı zamanda bu turnuva ile dünyanın farklı coğrafi noktalarından gelen gençler bir araya gelecek. Yeni kültürlerle tanışacaklar ve bu yıldız adayları birbirlerinden öğrendikleri ile gelecekteki kariyerleri için önemli tecrübeler edinecekler." ifadelerini kullandı.

Katılımcılar adına konuşan Angola 17 Yaş Altı Milli Takımı Teknik Direktörü Pedro Valdemar Soares Goncalves ise mart ayında Antalya'da çok iyi ağırlandıklarını vurgulayarak, "Riva'da bulunmaktan ve buradaki mükemmel tesislerde Dünya Kupası'na hazırlanmaktan dolayı çok mutluyuz. " değerlendirmesinde bulundu.

Geleceğin yıldızları sahaya çıkacak

Gençlerin gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan ve toplam 8 ülkenin katılımıyla yapılacak turnuvada maçlar pazar günü başlayacak.


Türkiye, 1. Grup'ta Nijerya, Senegal ve Guatemala ile karşı karşıya gelecek. 2. Grup'ta da İskoçya, Angola, Kamerun ve Paraguay mücadele edecek. Organizasyon grup maçlarıyla tamamlanacak.

17 Yaş Altı Dünya Kupası Finalleri'nde yer alacak Kamerun, Senegal, Nijerya, Angola ve Paraguay gibi ülkelerin genç yetenekleri Riva'da boy gösterecek.

Turnuvada yarınki maçların programı şöyle:

11.30 Nijerya-Türkiye

12.00 Angola-İskoçya

16.00 Senegal-Guatemala

16.30 Kamerun-Paraguay


Tümü
TÜMÜ