Ryan Giggs'ten Türkiye açıklaması!

Galler Milli Takım Teknik Direktörü Ryan Giggs, Türkiye ile eşleşmeleri hakkında konuştu. İşte Ryan Giggs'in açıklamaları...

Haber; Sporx.com
Ryan Giggs'ten Türkiye açıklaması!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Kasım 2019 21:31
Galler Milli Takım Teknik Direktörü Ryan Giggs, A Grubu'nda Türkiye, İtalya ve İsviçre ile eşleşmelerinin ardından açıklamalarda bulundu.

Ryan Giggs kura çekimi sonrası "Birbirine yakın bir grup. Türkiye harika bir eleme grubu geçirdi. İsviçre'yi de takip ettim, İRlanda ve Danimarka ile oynadılar. İtalya da harika geldi. Türk takımlarına karşı oynadım, harika bir ülke, tarftarlar harika, maçları döt gözle bekliyoruz." dedi.

İki maçı da Bakü'de oynayacak olmalarına değinen Giggs "İki hafta önce Bakü'deydik. Oralara gitme deneyimimiz var. İki maçı Bakü'de oynaycağız vesadece Bakü'de olacağız, bu iyi bir şey. Uzun bir yolculuk olacak. Taraftarlarımızı orada maçları seyredecekler." diye konuştu.

Ryan Giggs ayrıca "Türkiye'nin Fransa maçını ve birkaç maçını izledim. Türk oyuncularının becerisini biliyorum. Galller Milli Takımı'ndayken Galatasaray'ın sahasında oynadık, 6-0'lık maçı hatırlıyorum. Türkiye, İsviçre ve Galler olarak birbirimize yakın seviyedeyiz." diyerek sözlerini noktaladı.

"TÜRK FUTBOLCULAR, TARAFTARLA ÇOK İYİ"

Türkiye ile grubun geleceği açısından çok önemli bir maç oynayacaklarının altını çizen Giggs, "Türkiye genç bir takım. Elemelerde İzlanda ve Fransa'nın olduğu zor bir grupta iyi işler çıkardılar. Manchester United'da oynadığım dönemden de biliyorum, Türk futbolcular, taraftarla birlikte çok iyi futbol oynuyorlar. Bunu daha önce yaşadım. Bizim için kolay olmayacak. Türkiye ile oynayacağımız karşılaşma zor olacaktır." ifadelerini kullandı.

Türk taraftarların tutkusuna da değinen Ryan Giggs, şöyle konuştu:

"Türk taraftarlar konusunda açıkçası çok endişelenmiyorum. Ancak onları iyi biliyorum. Futbolculuk dönemimde İstanbul'a maça geldiğimizde daha havaalanında 'Cehenneme hoşgeldiniz' diyerek baskı yapmaya başlarlardı. Ama bu durum çok güzel. Ayrıca bizim taraftarlarımız da çok mükemmel. Bizim taraftarlarımız ve Türk taraftarlar bir araya geldiğinde mükemmel bir atmosfer oluşacaktır. Bu da iyi bir oyun olmasını sağlar. Çok zor bir grup olduğunu düşünüyorum. İtalya grubun favorisi durumunda. İyi ve genç bir oyuncu grubuna sahipler ve gol konusunda da iyiler. Biz, Türkiye ve İsviçre ile birlikte gruptan çıkmak için mücadele edeceğiz."

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ