Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kobe: "Shaq'sız yüzük kazanmam önemliydi"

Kobe Bryant, Los Angeles Lakers'tan eski takım arkadaşı Shaquille O'Neal'ın dışında NBA şampiyonluğunu kazanmasının "önemli" olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
Kobe Bryant, Los Angeles Lakers'tan eski takım arkadaşı Shaquille O'Neal'ın dışında NBA şampiyonluğunu kazanmasının "önemli" olduğunu söyledi.

Bryant, kariyerini değerlendirirken kendisine karşı, birlikte arka arkaya üç şampiyonluk kazandığı Shaq ile olan ortaklıklarının kullanılmasını istemediğini belirtti.

Kobe, Shaq'sız olan iki şampiyonluk yüzüğünün, kendi başına neler yapabileceğini bir "göstergesi" olduğunu da ekledi:

"Şöyle diyeyim. Ben bencil olduğum için çok fazla cezalandırıldım, takıma uyum sağlamamız gerektiğini, bunun şampiyonluğu kazanmakla ilgili olduğunu söylediler. Anladım, ve yaptım, değil mi? Üç kez üst üste kazandık. Anlamışım. Ancak, kariyerim sona erdiğinde, aynı şey için beni eleştireceklerini de biliyordum: 'Eh, büyük oyuncusun çünkü Shaq ile oynadın.' Ben de 'Dur bir dakika, ikisi bir arada olamıyor mu?' diyorum."

"JORDAN'LA WILT'İ YANYANA DÜŞÜNÜN..."


Kobe, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

"Bu yüzden Shaq ve benim için ayrı yollara gitmemiz önemliydi, çünkü insanların bunu bana karşı kullanmalarını istemedim - hala kullanıyorlar - ama onsuz şampiyonluk kazanmam önemliydi."


"Eğer onunla oynamazsam, bireysel olarak neler yapabileceğime dair bir fikriniz de oldu. Yani bu büyük bir itici güçtü. 'Dur bir dakika, şimdi içine etme' gibi. Shaq ile benim oynamam, sanki Michael Jordan ile Wilt Chamberlain'ı yanyana koymak gibiydi. Shaq inanılmaz bir güçtü değil mi? O yüzden biraz geride durman da gerekecektir."