Güneş: "Rakibin temposuna yenildik"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Manisaspor mağlubiyetinden sonra yaptığı açıklamad rakibin temposuna yenildiklerini söyledi.

Haber; Sporx.com ve AA
Güneş: 'Rakibin temposuna yenildik'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Eylül 2010 22:22
Trabzonspor evinde, Manisaspor karşısında 3-1'lik beklemediği bir mağlubiyet aldı. Maçın ardından değerlendirmede bulunan bordo-mavili takımın teknik direktörü Şenol Güneş, rakibin temposu karşısında yenildiklerini söyledi.

Güneş sözlerini şöyle sürdürdü: "Geçen hafta sahamızda kazanmıştık, maça çıkarkan de kazanmayı düşünüyorduk, öne de geçtik. Goller de kaçırdık. Rakibin direncini kırmaya çalıştık, bunda da ilk yarının ortalarında başardık. Her şeye rağmen 1-0'dan sonra daha kontrollü oynayabilirdik. İlk yarının sonunda dikkatsizlikten iki gol yedik. Dönen toplarda etkisizdik. Attığımız kornerlerin bir çoğu isabetsizdi. Çok hata yaptık, dönen toplarda ve yediğimiz gollerde. Geçen hafta oynanan maçtan bu yana tempomuzun düştüğünü gördük. Onlar 6 oyuncusunu değiştirdiler, ben moralli oyuncularımızla bu maçı alacağımızı düşünüp oyucu değişiklği yapmadım. Belki oyuncu değişikliği yapsaydım, sonuç değişebilirdi. Rakibimizin temposuna yenildik.

Makukula Manisaspor'a hayırlı olsun. Olmuş bitmiş bir olayı konuşmanın gereği yok."

BASIN TOPLANTISI

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Manisaspor karşısında duran toplarda hatalar yaptıklarını ve maçı kaybettiklerini söyledi.
    
Güneş, maçın ardından yaptığı değerlendirmede, maça kazanma arzusuyla çıktıklarını belirterek, "Öyle de oldu, maçın başında öne geçtik. İkinci pozisyonu da bulduk. Teofilo ile yakaladığımız pozisyonu gole çevirebilseydik, rahatlayabilirdik. İlk yarının son dakikalarında korner ve dönen toplardan yediğimiz goller oyunun tüm akışını çevirdi. Biz hücumda duran toplarla etkili olan bir takımız ancak bugün tersi oldu. Duran toplarda ön ve arka direkte dikkat hataları yaptık. Ama bu hataları saha dışı etkilere bağlamamak lazım" dedi.
    
Geçen hafta 6-1 kazandıkları Sivasspor maçındaki aynı motivasyon ve coşkuyu Manisaspor maçında göremediğini anlatan Güneş, şöyle konuştu:
    
"Rakibin direnci ve inancını kırmak için fizik gücümüz yeterli değildi. Manisaspor'un fizik gücü daha iyiydi. Beklenmeyen bir skordu. Moral ve güven kaybettik. Bizim için olumsuz bir durum. Lig uzun yarış, maratonda sürpriz sonuçlar oluyor. Antalyaspor ve Manisaspor maçlarında kaybettiğimiz 5 puan büyük kayıp. Kazanmamız gereken maçları belli dönemlerden sonra kaybettik. Selçuk ve Colman ortada çok gayretliydi ama yeterli olmadı. Manisaspor tüm takım olarak oyunumuzu bozmaya, alanı daraltmaya çalıştı ve etkili oynadı. Biz biraz daha tempolu ve baskılı oynasak kazanabilirdik."
    
Güneş, sezon başında gündeme gelen ancak transferi gerçekleşmeyen Makukula'yı "almadığınız için pişman mısınız ?" yönündeki bir soru üzerine de, "Hayır. Transferde oyuncu istenilir, olur veya olmaz. Biten işi konuşmak doğru değil. Manisa'nın oyuncusu için şöyle oldu böyle oldu demek yerine mevcut oyuncularımızı konuşmalıyız. Bizden de Manisaspor'a giden Ömer, Isaac, Ferhat vardı. Bugün biz kaybettik. Sivasspor maçındaki oyundan sonra gücümüzü, coşkumuzu kullanamadık. Daha tempolu, hareketli oynamamız gerekiyordu" diye konuştu.Tümü
TÜMÜ