"F.Bahçe'nin şike yaptığını düşünmüyorum"

Türkiye Futbol Federasyonu yöneticililerinden Prof. Dr. Mete Düren, Fenerbahçe'nin 3 Temmuz öncesi şampiyonluğu hakederek aldığını söyledi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'F.Bahçe'nin şike yaptığını düşünmüyorum'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Ocak 2013 10:16
Türk Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü ve Beşiktaş Kulübü eski yöneticilerinden olan Mete Düren, CNN TÜRK'te Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular programında çarpıcı açıklamar yaptı.

Beşiktaş'taki yöneticilik hayatından, Türk Sporunun gelişimine kadar bir çok konuya değinen Düren, 3 Temmuz'daki şike süreci ile ilgili de önemli açıklamalar yaptı.

"F.BAHÇE'NİN ŞİKE YAPTIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM"

Yıldırım Demirören yönetimindeki Türkiye Futbol Federasyonu'nun şike sonucunu düzgün bir şekilde sonuca bağladığını açıklayan Düren; "Demirören yönetimi şike davasını hakka ve adalete uygun bir biçimde çözmüştür. Benim vicdanım çok rahat. Fenerbahçe'nin şike yapmadığını şampiyonluğu hakederek elde ettiğini düşünüyorum. Ben 15 yıldan beri aktif olarak futbolun içerisindeyim ve hiç şike duymadım. Böyle bir intiba bende uyanmadı. Hatır şikesi hep konuşulmuştur. Bunun bir yakıştırma ve bir etiketleme olduğuna inanabilirsiniz. Ben sahada oynanan futbolun temiz olduğuna inanıyorum" diye konuştu.

"AZİZ YILDIRIM SÜREÇTEN AKLANARAK ÇIKMIŞTIR"

Düren, Aziz Yıldırım'ın da şike süreci sonrası aklandığını belirterek; "Aziz Yıldırım'ın kendine has bir üslubu vardır. Türk futbolunun önemli karakterlerinden biridir. Spor hukuku açısından da bu durumdan aklanarak çıkmıştır. Uefa yeni bir dosya ulaşmadığı sürece şu anda sistemi eski kaldığı yerden devam ettiriyoruz dedi bize. Ben artık birşey olacağını sanmıyorum" diye konuştu.

"GÜNEŞ'İN AÇIKLAMASI YANLIŞ"

Mete Düren Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş'in "Fenerbahçe ile bağlarımız kopmuştur" şeklindeki açıklamasını çok yanlış bulduğunu belirterek; Bu tür beyanatlardan şiddetle uzak durulması gerektiğini kaydederek; "Hatalı bir açıklama, bu açıklamarın hiç kimseye fayda getireceğini düşünmüyorum" dedi.

"KALBİMİZ KIRIK"

Düren, hem Beşiktaş'ta başarılı bir yöneticilik yaptıklarını savunarak medyaya şu sözlerle sitem etti: 

"Fenerbahçe ve Galatasaray'ın rakamları Beşiktaş'ın rakamları kadar hiç konuşulmuyor. Beşiktaş'ın kongresi içerisindeki, kulübün içindeki haberleride medyanın Fenerbahçe ve Galatasaray kadar dışarı çıkardığını görmüyorum Bu açıdan kalbimiz kırık."

onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
Tümü
 Reklam