Yeni Malatya - G.Saray maçında konuşulan 'taç'

BtcTurk Yeni Malatyaspor - Galatasaray maçında taç atışı, yerinden kullanılmadığı için tekrarlandı. Akıllara Alanyaspor - Fenerbahçe maçında yaşanan pozisyon geldi.

Haber; Sporx.com
Yeni Malatya - G.Saray maçında konuşulan 'taç'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
22 Eylül 2019 20:12
Süper Lig'de Fenerbahçe'nin Alanyaspor'a 3-1 yenildiği maçın ardından 'Taç atışı' ve 'Aut atışı' ile ilgili kural ihlali yapıldığı yönündeki başvurusunun ardından bu hafta dikkat çeken bir olay yaşandı.

BtcTurk Yeni Malatyaspor ile Galatasaray arasındaki maçın ilk yarısında yaşanan bir taç pozisyonu, sosyal medyada çok konuşuldu. Yeni Malatyasporlu Issam Chebake hızlıca taç atışını kullandı. Ancak hakem Arda Kardeşler, taç atışının yerinden kullanılmadığını belirterek, Issam Chebake'in bir kez daha taç kullanmasını istedi. Yeni Malatyasporlu futbolcu, tacı tekrar kullanarak oyunu başlattı.

Karşılaşmanın 88. dakikasında ise hakem Arda Kardeşler, Issam Chebake'i taç atışı öncesinde tacı yerinden kullanmadığı için Yeni Malatyasporlu futbolcuyu uyardı. Issam Chebake yanlış yerden tacı kullandı ve taç atışı el değiştirdi.

ALANYASPOR - F.BAHÇE MAÇINDA NE OLMUŞTU?

Alanyaspor - Fenerbahçe maçında da Alanyaspor tacı kullanmış ancak hakem Halis Özkahya, Alanyasporlu futbolcuyu uyararak, tacı yerinden ve bir kez daha kullanmasını istemişti. Fenerbahçe ise tacın yerinde kullanılmaması halinde el değiştireceğini belirterek, kural hatası yaşandığı iddiasıyla maçın tekrarı için başvuruda bulundu.


Tümü
TÜMÜ