Stevens: "Tatum ve Brown'a yönelik eleştiriler, aptalca"

Boston Celtics'in eski koçu ve mevcut genel menajeri Brad Stevens, takımın yıldız ikilisi Jayson Tatum ve Jaylen Brown'a yönelik eleştirileri "aptalca" olarak nitelendirdi.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; NBA.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Stevens: 'Tatum ve Brown'a yönelik eleştiriler, aptalca'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Haziran 2024 15:05
Boston Celtics'in eski koçu ve mevcut genel menajeri Brad Stevens, takımın yıldız ikilisi Jayson Tatum ve Jaylen Brown'a yönelik eleştirileri "aptalca" olarak nitelendirdi.

Bu sezon Celtics şampiyonluğunun mimarı Stevens, NBA Finalleri serisinden sonra Tatum ve Brown ikilisini savunarak, yıldız oyuncularına yıllar boyunca yapılan eleştirileri "aptalca" bulduğunu söyledi:

"Eleştiriler çok aptalca. Onu bunu bilmem, bu ikili, 25-26 yaşındaki çoğu oyuncunun elde ettiğinden daha fazlasını başarmış durumda. Bu eleştirilerin sebebi, uzun süredir playofflarda oynuyor olmaları. Ve şahsen berbat bir oyuncu olacağıma, böyle eleştirilere maruz kalmayı tercih ederim. Ve bu ikili de uzun zamandır gerçekten çok iyiydi."

Brown 2016'da takım tarafından seçildiğinden bu yana Celtics altı Konferans Finali ve iki NBA Finali oynamış, ancak takımın uzun süre playoff mücadelesine katılmasına rağmen başarısız olması, yıldız ikilinin ayrılması gerektiğine dair eleştirileri artırmıştı.

Brown playofflarda 23,9 sayı, 5,9 ribaund ve 3,3 asist ortalamaları yakalarken, Tatum ise 25,0 sayı, 9,7 ribaund ve 6,3 asist ortalamaları tutturdu. Tatum'un üretimi bariz bir şekilde daha fazla olmasına rağmen, Brown, üstün verimliliği, kritik anlardaki oyunları ve savunma tarafında gösterdiği performansla hem Konferans, hem de Finaller MVP'si ödüllerinin sahibi olmuştu.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam