'Sneijder 'olmayacak'

Galatasaray yöneticisi Semih Haznedaroğlu, gündemi meşgul eden Wesley Sneijder transferi ile ilgili olarak çok çarpıcı açıklamalar yaptı ve bu transferin kendisine göre olmayacağını dile getirdi.

Haber; Bugün
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'Sneijder 'olmayacak'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ocak 2013 09:46
Galatasaraylı yönetici Semih Haznedaroğlu, sarı kırmızılı kulübün transfer gündeminde en üst sırada yer alan Wesley Sneijder’in "Acelem yok" sözleriyle süreci uzattığını belirterek "Bence bu, iş olmuyor demek" yorumunda bulundu. Başkan Ünal Aysal'ın para konusunda sınırları zorladığını ifade ederek "Belki de başka alternatiflere bakacağız" dedi.

Galatasaray camiası günlerdir tek soruya kilitlenmiş durumda: Wesley Sneijder gelecek mi gelmeyecek mi? Oyuncunun bonservisi konusunda Inter kulübü ile el sıkışan Sarı-Kırmızılı yönetim Hollandalı yıldızın olumlu ya da olumsuz bir cevabı beklerken yöneteci Semih Haznedaroğlu Bugün gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı."KAKA'DA DA AYNISI"

Sneijder transferiyle ilgili gelinen son aşamayı yorumlayan Semih Haznedaroğlu, "Genelde süreç uzağıdında bu ‘olmayacak’ demektir. Demek ki Sneijder'in Türkiye konusunda başka alternatifleri var ve onları değerlendiriyor. Bir de Türkiye konusunda endişeleri olabilir. Klas bir futbolcu, belki de İngiltere'de oynamayı tercih eder" dedi.

"NE KADAR BEKLEYECEĞİZ?"

"Gelmek istemiyorsa zorla getiremeyiz ki" diyerek sözlerini sürdüren Haznedaroğlu "Kaka transferi de öyle oldu. Onda da her türlü fedakârlığı sınırlar dahilinde yaptık. Ama Kaka 'Ben gelmeyeceğim' dedi. Sneijder'in 'Benim acelem yok' diyerek süreci uzatıyor. Bence bu, iş olmuyor demek" ifadelerini kullandı. Başkan Ünal Aysal'ın transferdeki etkin rolüne değinen Haznedaroğlu "Allah'ı var başkan elinden geleni yaptı.Maddeten de yaptı. Takımda Hamit, Melo var; iyi para alan. Onlara 5 verirken Sneijder'e 10 veremezsin. Dolayısıyla başkan para konusunda sınırlarını zorladı. Bu futbolcunun bir an önce 'evet' ya da 'hayır' demesi gerekir. Yönetimimizin de 'Seni daha ne kadar bekleyeceğiz' demesi lazım, belki de bugün diyeceklerdir. Çünkü Sneijder 'Hiç acelem yok' diyor. Onun için öyle de Galatasaray açısından öyle değil. Belki biz başka bir alternatif bakacağız” şeklinde konuştu.

"HAPI YUTARSIN"

Haznedaroğlu, "Transferin gerçekleşmesi durumunda takım içinde dengeler bozulur mu” şeklindeki sorumuza da şu yanıtı verdi: “Futbolcu aldığı paraya ve futboluna bakar. Olaya renk aşkı, vatan millet aşkı diye bakılmaz. Çünkü profesyonelsin. Kafanı başka şeylere takmayacaksın. Taktın mı hapı yuttun demektir. Melo da geçen sene bizi oyaladı. Ama sen profesyonel futbolcusun. İyi olmak mecburiyetindesin, formda olmalısın. Yerine bir adam geliyor, haydi sen ikinci plana atılıyorsun. Fenerbahçe'de Semih mesela... Bana göre çok iyi bir santrfor. Ama kaç senedir yedek. Onun yerine sürekli adam alıyorlar.”

"F.BAHÇE DİREKT ALAMAZ"

Yönetici Semih Haznedaroğlu, ezeli rakipleri Fenerbahçe'nin de Wesley Sneijder için devrede olduğu iddialarını fazla önemsemedi. İtalyan kulubüyle herhangi bir şekilde anlaşmadan futbolcuyla anlaşmanın hiçbir kulüp için mümkün olmadığını belirterek “Inter' de zaten o kadar sahtekâr olamaz. Onlar 8 milyon euroya bizimle el sıkıştılar. Fenerbahçe direkt bu futbolcuyu alamaz, önce Inter'le anlaşması gerekir" şeklinde konuştu.Tümü
 Reklam