Samsunspor'un stadı yeni sezona hazır

Samsunspor'un önümüzdeki sezon maçlarını oynayacağı 33 bin 919 kişilik yeni stadının yaklaşık yüzde 75'lik bölümünün tamamlandığı kaydedildi.

Haber; DHA
Samsunspor'un stadı yeni sezona hazır
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Kasım 2015 13:13
Samsunspor'un önümüzdeki sezon maçlarını oynayacağı 33 bin 919 kişilik yeni stadının inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, yaklaşık 125 milyon liraya mal olacak yatırımın yaklaşık yüzde 75'lik bölümünün tamamlandığı belirtildi.

2013 yılı Ağustos ayında yapımına başlanan Samsunspor'un yeni stadında çalışmalar aralıksız devam ediyor. 2015-2016 sezonuna yetişmesi beklenen yeni stadyumun Proje Müdürü Halil Çalışkaner, yaklaşık 250 kişilik personel ile inşaattaki çalışmaların devam ettiğini söyledi. Stadın sadece bir spor alanı olmayacağını vurgulayan Çalışkaner, "Projenin içerisinde bir alışveriş merkezi ve onun içerisinde de 13 ayrı mağaza olacak. İnşaatımızın yaklaşık yüzde 75'lik bölümü tamamlandı. İnşallah bittiğinde herkesin beğeniyle karşılayacağı bir yapı ortaya çıkacak" dedi.

Stadyumun UEFA standartlarında yapıldığını ifade eden Proje Müdürü Halil Çalışkaner, "İstenmesi halinde stat ligin ikinci yarısına yetişebilir. Ancak bu durumda projede eksiklikler olur ve stadyumumuzdan tam verim alınamaz. Bunun örneklerini daha önce Türkiye'de birçok statta gördük. Aynı sıkıntılarla karşı karşıya kalmamak ve her şeyin eksiksiz, kusursuz olması için işi aceleye getirmiyoruz. Her hangi bir eksilik olmaması durumunda Samsunspor taraftarları, takımlarını yeni sezonda yeni statlarında izleyebilecek" diye konuştu.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ