Samet Aybaba: "Marka Süper Lig'e geri döndü"

Adana Demirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, şampiyonluk sonrasında konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Samet Aybaba: 'Marka Süper Lig'e geri döndü'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Mayıs 2021 23:01
Adana Demirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, TFF 1. Lig şampiyonluğu sonrasında görüşlerini paylaştı.

Önemli bir zafer yaşadıklarını söyleyen tecrübeli hoca, "Güzel memleketimin güzel insanlarına yakışır bir şampiyonluk oldu. 11 maçta 10 galibiyet aldık, toplam 4 gol yedik. Oyuncularım inanılmaz performans gösterdi, performansları yükseldi. Başkanımız ekonomik anlamda oyuncuların bütün isteklerini karşıladı. Hemşerilerimiz inanılmaz destek verdi ve ortaya bu tablo çıktı. Türkiye'nin marka takımlarından biri Süper Lig'e geri döndü, orada da renk katacak. Otobüsle her yeri gezeceğiz, taraftarlarımız balkondan bize el sallasınlar, onların hayatları her şeyden önemli." dedi.

Süper Lig'de takımın başında olup olmayacağının henüz net olmadığını söyleyen Aybaba, "İnşallah Süper Lig'de takımın başında olurum, o yeni bir sayfa. Hepsi doğru sistem içinde yürüdüğünde oluyor, mutluluk da başarı da oluyor. Ona bakacağız. Adana keyifli bir yerdir, biraz geri kaldı, bu bir ışık olacak, kıvılcım olacak. Çukurova çok bereketlidir, bu kıvılcımla bir şeyleri aşacaktır, hepsine sevgilerimi sunuyorum." diye konuştu.

"BU ŞAMPİYONLUK ADANA'YA ÇOK YAKIŞTI"

Maç sonundaki basın toplantısında da Adana'nın toprağının bereketli olduğunu kaydeden Aybaba, şöyle konuştu:

"Bu şampiyonluk Adana Demirspor için kıvılcım olacaktır, her alanda çıkış yaşayacaktır. Oyuncularımı kutluyorum, inanılmaz bir topluluk oldular. Başkanımıza teşekkür ediyorum, takımın yükselen grafiğine ekonomik olarak katkıda bulundu. Yönetim kurulumuz dahil. Memleketimizdekiler de takıma gönül bağı ile bağlandı. Bu şampiyonluk Adana'ya çok yakıştı. Göreve geldikten sonra 11 maçlık periyotta 10 galibiyet ve 1 beraberlik aldık. Bütün rakiplerimizle oynadık ve hepsini yendik. Bu şampiyonluk sayılı hikayesi olan şampiyonluklardan bir tanesidir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Adana Demirspor çok daha iyi yerlere gelecektir, Adana Demirspor'la Süper Lig daha da renklenecektir."


EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ