Okan Buruk: "Üzerimizde bir şanssızlık var"

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, 4-0 sona eren Roma maçının ardından konuştu.

Haber; Sporx.com ve AA, Fotoğraf; Reuters
Okan Buruk: 'Üzerimizde bir şanssızlık var'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
20 Eylül 2019 00:15
Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, Roma'ya 4-0 kaybettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Maçı değerlendiren Okan Buruk, "İlk yarıya bakıtğımızda öne geçmesi gereken, deplasmanda bu kadar iyi oynayan bir takım olarak pozisyonları sonlandırmamız gerekiyordu. Golü atan tarafın bizim olmamız gerekiyordu. Şanssızlık var üzerimizde. Çok iyi oyunlar da oynuyoruz. Oyuna hükmediyoruz, pozisyonlar buluyoruz. Roma'ya karşı deplasmanda bu kadar rahat oynarken ilk yarıda öne geçmemiz erekiyordu. Fırsatları değerlendiremedik." ifadelerini kullandı.

"OYUNUN HAKKI BU DEĞİLDİ"

Tecrübeli teknik adam, "İkinci yarıda rakibe önde basmaya çalıştık. Hamleler yapmaya çalıştık. İkinci golden önce bir diziliş hatası yaptık, orta sahamız pozisyonunu kaybetti ve golü yedik. Oyun rakibimizin istediği gibi gitti. Kaliteli ayajkları var. Zaniolo, Kluivert, Dzeko ile birlikte hızlı bir şekilde kaleye gidiyorlar. Çok pas hatası yaptık. Geçişleri iyi yapıyorlar. Buradan golleri buldular. Oyunun hakkı, özellikle ilk yarıda bu değildi. Pozisyonlar bulduk ama atmamız gerekiyordu. İyi olan takım kazandı." diyerek sözlerini sürdürdü.

"ROMA'NIN GOL ATMAYA NİYETİ YOKTU"

İlk 11'deki farklı tercihleri üzerine gelen soruya Buruk, "Yeni oyuncular oynattık. Önde Fredrik'e de şans verdik. Rakip kaleye dikine gidebilen, hızlı bir oyuncu. Birkaç pozisyon yakaladı. Daha iyi sonuçlandırabilirdi. İlk yarı performansımızdan memnunum ama ikinci yarıda değilim. Rakibin de gol atmaya niyeti yoktu ama biz kendi kalemize attık. Bunun daha iyisini yapabiliriz. Savunmada Epureanu'ya şans vermedik. 6 aylık sakatlıktan çıktı. 1 hafta arayla 3 maç kaldırabilecek durumda değildik. Acil bir durum olursa kullanacaktık. Günün sonunda buradan daha farklı ayrılabilirdik ama yaptığımız hatalar bizi buraya itti." sözleriyle konuşmasını noktaladı.

 "İLK YARI 1-0, 2-0 YAPABİLİRDİK"

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, Roma maçını değerlendirirken, "Birinci devre, yüzde 100 istediklerimizi yaptık. Çok rahat şekilde rakip kaleye gittik ama sonlandıramadık" dedi.

Bugünkü oyunu iki devre olarak değerlendirebileceğini belirten Buruk, "Birinci devre yüzde 100 istediklerimizi yaptık. Çok rahat şekilde rakip kaleye gittik ama sonlandıramadık. İkinci devrede özellikle geriye düştükten sonra rakibimizin çok daha rahat ve çabuk şekilde bizim kalemize gittiğini ve çok büyük kalite farkı oluştuğunu gördük. Rakibimizin çok daha iyi kaliteli oyuncuları vardı ama oyun olarak baktığımızda ilk yarı 1-0 da 2-0 da öne geçebilirdik. Bu sonlandırmayı yapamadık." diye konuştu.

"ROMA, KOLAY KAYBEDEBİLECEK BİR TAKIM"

Gruplarında herkesin herkesi yenebileceğini dile getiren Buruk, şunları kaydetti:

"Şimdi gruba ve iki maçın sonucuna baktığımızda, diğer maçta Wolfsberger'in aldığı 4-0'lık galibiyet büyük sürpriz. Bugünkü Roma takımını oyun olarak gördüğümde de herkes Roma'ya karşı da kazanabilir. Roma da kaybedebilecek bir takım görüntüsü de verdi. Sonuç ne kadar 4-0 olursa olsun oyunun bütününe baktığımızda Roma takımının da kolay kaybedebilecek bir takım olduğunu gördüm. Grupta ilk maçlar oynandı ve her takımın şansının devam ettiğini düşünüyorum. Herkes herkesi yenebilir."Tümü
TÜMÜ