Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Durant: "Evet, bu sezon oynamıyorum"

Brooklyn Nets'in yeni süperstarı Kevin Durant, Nets'in medya gününde bazı açıklamalarda bulundu.

Brooklyn Nets'in yeni süperstarı Kevin Durant, Nets'in medya gününde bazı açıklamalarda bulundu.

Öncelikle Nets'e katılma kararını ne kadar kısa sürede verdiğini söyleyen Durant, Golden State Warriors'ı nasıl geride bıraktığını ve 2019-20 sezonunda oynayıp oynamayacağı konusundaki son kararı açıkladı.

"BİRKAÇ SANİYE DÜŞÜNDÜM"

Durant, Nets'e katılma kararının nispeten kolay olduğunu söylese de, Warriors, LA Clippers ve New York Knicks gibi diğer takımları da "birkaç saniye" düşündüğünü belirtti:

"Bir kaç saniye düşündüm ve hayatımın bütün bu yerlerde bir dakika boyunca nasıl görüneceğine baktım, ama en sonunda burada olmak istedim."

"GOLDEN STATE'İ RAFA KALDIRDIM"


Durant, Warriors'ı terketme kararının, kendisi için en iyisini yapmayı seçmek olduğunu da şöyle açıkladı:

"Bir değişikliğe ihtiyacım vardı. Seçimimi yaptım sadece. Neyi geride bıraktığımı ya da başardıklarımızı gerçekten düşünmedim. Bunu çoktan rafa kaldırdım. Geleceğim hakkında karar vermenin zamanı geldiğinde, sadece kendim hakkında düşündüm."

"EVET BU SEZON OYNAMAYACAĞIM"


Durant, 2019-20 sezonunda oynamayacağını da doğruladı. Sezonun bitiminden önce, bir noktada potansiyel bir dönüş söylentileri çıkınca, Nets genel menajeri Sean Marks bu iddiaları yalanlamıştı, lakin dedikoduları tamamen bitirecek ifade bizzat Durant'ten şöyle geldi:

"Ben ve Sean ilk günden beri iletişimdeyiz, bu yüzden o söylüyorsa, benden gelmiş demektir. Bir araya geldik ve mesajın bu olduğundan emin olduk. Her buraya gelişimde ve bir şeyler söylemiş olduğunda, ondan bana sormanıza gerek yok, çünkü aynı şeyi söyleyeceğim."