Alanyaspor'dan 'tekrar' açıklaması: "TFF'ye inancımız tamdır"

Aytemiz Alanyaspor Kulübü, Fenerbahçe'nin maç tekrarı için TFF'ye başvurmasının ardından bir açıklama yayınladı.

Haber; Sporx.com
Alanyaspor'dan 'tekrar' açıklaması: 'TFF'ye inancımız tamdır'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Eylül 2019 18:57
Süper Lig'in 4. haftasında Fenerbahçe'yle karşılaşan ve mücadeleden 3-1'lik galibiyetle ayrılan Aytemiz Alanyaspor, resmi twitter hesabından bir açıklama yayınladı.

Sarı - lacivertli kulübün maç tekrarı için TFF'ye başvurmasının ardından yayınlanan açıklamada, "TFF'nin, MHK Başkanı Zekeriya Alp'in de maç sonu açıkladığı üzere herhangi bir kural hatası bulunmadığı yönünde karar vereceğine inancımız tamdır." ifadeleri kullanıldı.

İşte Aytemiz Alanyaspor Kulübü'nden yapılan açıklamanın tamamı;
"Bahçeşehir Okulları Stadyumu'nda 16 Eylül 2019 tarihinde yaşananlar Türk spor kamuoyu tarafından göz ucuyla değil, olanca açıklığıyla takip edilmiştir. Bu konu hakkında şu ana kadar açıklama yapmamamızın sebebi, Türk futbolunun asırlık çınarı Fenerbahçe Spor Kulübü'nün böyle bir başvuru yapacağına ihtimal vermememizden kaynaklanmaktaydı. Maçtan sonra tüm spor otoritelerinin ortak kanaati, bahse konu iki golün de futbol oyun kuralları dahilinde ve tertemiz olduğu yönündeydi. Bu sürecin sonunda Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Merkez Hakem Kurulu Başkanı sayın Zekeriya Alp'in de maç sonu açıkladığı üzere, herhangi bir kural hatası bulunmadığı yönünde karar vereceğine inancımız tamdır.

Kamuoyuna saygılarımızla...

Aytemiz Alanyaspor Kulübü"
Tümü
TÜMÜ