'Advocaat' takımını övdü

Rusya teknik direktörü Dick Advocaat, EURO2012'de turnuvanın en iyi top oynayan takımının kendileri olduğunu söyledi.

Haber; Reuters, Fotoğraf; Reuters
'Advocaat' takımını övdü
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Haziran 2012 11:02
Rusya Milli Takımı'nın antrenörü Advocaat Rusya'nın turnuvanın en iyi takım olduğunu söyledi. Polonya ile 1-1 berabere kalmalarının nedeninin Çek Cumhuriyet'ini 4-1 yendikten sonraki reehavete bağladı.

Maç sonrası kendisine yöneltilen 16 takım içinde en iyi takımın hangisi olduğu sorulduğunda Hollandalı teknik adam, Oynanan futbola bakacak olursak en iyi takım kesinlikle Rusya...biz çok iyi futbol oynuyoruz" dedi

Advocaat ayrıca, Polonya karşısında 1-0 öne geçince daha fazla boş alan buluruz diye düşünmüştük ama bu gerçekleşmedi. Hucümlarımız sırasında topu çok çabuk kaybettik ve onlarda iyi kontraatağa çıktılar. Rakibe çok alan bıraktık" diye ekledi.

Takımın rehavete kapıldığı iddialarına katılmayan Advocaat, "İlk maçımız 4-1 bitti ve bu ikinci maç sanki bir deplasman maçı gibiydi ve Polonya takımının attığı golde muhteşemdi. İki takımda çok mücadele etti. Rusya topa daha çok sahip olan taraftı ve Polonya'lı taraftarların olduğu bir stadda kendimizi deplasmanda hissettik" dedi.

Arshavin'i neden oyundan daha önce almadığı sorulan Hollandalı teknik adam, "Arshavin topu en olumlu kullanan futbolcumuzdu ve onu değiştirmeyecektim tabiki...topu ne zaman ayağına alsa rakip kalede bir tehlike oluşuruyor" dedi.

Rusya EURO2012 A Grubu'nda 4 puanla zirvede bulunuyor.Tümü
TÜMÜ