'Robben' Almanya'yı küçümsedi

Hollanda Milli Takımı oyuncusu Arjen Robben, bu akşam oynayacakları Almanya maçı için iddialı konuştu.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; Reuters
'Robben' Almanya'yı küçümsedi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Haziran 2012 17:03
Bundesliga'da Bayern Münih takımında top koşturan ve Chelsea ile oynadıkları Şampiyonlar Ligi finalini penaltılarda kaybederek büyük şok yaşayan Arjen Robben, Almanya maçı ile ilgili iddialı konuştu.

Arjen Robben, Joachim Löw'lü Almanya'nın söylendiği gibi atak bir futbol oynamadığını iddia etti.

De Telegraaf'a yaptığı açıklamada Bayern Münihli futbolcu, "Bazı insanlar Almanya'nın atak ve etkili bir futbol oynadığını söylüyor ama ben buna katılmıyorum. Onlar genelde kontraatak oynuyorlar...ayrıca ne Hollanda ne de İspanya kadar atak bir futbol oynuyorlar" dedi.

Almanya'nın futbolcu kalitesinin Hollanda'nın kalitesine ulaşamadığınıda belirten Robben, "Hollanda bireysel olarak Almanya'dan daha kaliteli oyunculara sahip. Onlarında harika bir kaç oyuncusu var ama genel özellikleri takımın sağlam olması" dedi.

Takımına çok güvendiğini de söyleyen Robben, "Almanya maçı bizim için çok önemli. Bu bir tamam ya da devam maçı. Onlara karşı bütün hırsımızı sahaya yansıtmalıyız. Onları yenebilecek güçteyiz. Bütün takım buna inanmalı" diye de ekledi.

EURO2012 B Grubu'nda ayrıca Danimarka bu akşamki karşılaşmada Portekiz'i yenme başarısını göterirse gruptan çıkmayı neredeyse garantileyecek.Tümü
TÜMÜ