Cassano eşcinsellerden özür diledi

İtalyan futbolcu Antonio Cassano, daha önce eşcinsel futbolcularla ilgili yaptığı açıklama nedeniyle özür diledi.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Cassano eşcinsellerden özür diledi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Haziran 2012 13:08
İtalyan futbolcu Antonio Cassano, "Umarım; Euro2012 İtalya milli takımı kadrosunda eşcinsel futbolcu oyuncu bulunmaz" dediği için tartışmalara neden olmuştu.

Cassano bu sözleri için düzenlediği basın toplantısında özür diledi.

Tecrübeli futbolcu, "Söylediğim sözler eşcinsel grupları ve insanları rahatsız etti. Bundan dolayı üzgünüm. İnsanların özgür tercihleri ile ilgili bir laf söylememem gerekirdi" dedi.

Milli takım teknik direktörü Cesare Prandelli'nin de kendisini uyardığını söyleyen oyuncu, "Bence kadroda gay bir futbolcunun olmaması daha iyi ama yinede bu insanların kendi tercihi...Bununla ilgili bir problemim yok" açıklamasında bulundu. 

Cassano ayrıca geçtiğimiz sezon yaşadığı ciddi sağlık problemi ile ilgili olarak, EURO2012'de yer alabilmesinin süpriz olduğunu da söyleyerek, "Dürüst olmak gerekirse EURO2012'de forma giyebileceğimi düşünmüyordum. Sağlığınızı tamamen kaybedecek olmak sizi endişelendiriyor ve korkutuyor. Hayatınızda ilk sırada sağlık geliyor ve diğer herşey ikinci sırada geliyor" ifadelerini kullandı. 

Son olarak golcü futbolcu, Hırvatistan ile oynayacakları EURO2012 C Grubu maçına hazır olduklarını, sahaya kimin çıkacağının ise önemli olmadığını belirterek, "Kimin oynadığı önemli değil tek amaç Hırvatistan'ı mağlup etmek ve gruptan çıkmak" diye konuştu.

 Tümü
TÜMÜ