Morten Olsen : "Favori Portekiz"

Danimarka teknik direktörü Morten Olsen, Çarşamba günü oynayacakları karşılaşmada favorinin Portekiz olduğunu belirtti.

Haber; Sporx.com dış haberler
Morten Olsen : 'Favori Portekiz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Haziran 2012 10:01
Danimarka teknik direktörü Morten Olsen dün yaptığı açıklamada, favori takımın Portekiz olacağını ve kendilerinin Hollanda maçında olduğu gibi süpriz gollerle Portekiz'i yıkmaya çalışacaklarını belirtti.

1992 Avrupa Şampiyonu Danimarka'nın teknik direktörü Olsen ayrıca Portekiz'e iyi futbol ortaya koyup farklı taktiklerle rakiplerini şaşırtacaklarını dile getirdi.

Danimarkalı hoca maçla ilgili olarak, iki takımında çeyrek finali hedeflediğini belirtti ve Portekiz ile Ekim 2010'da eleme grubunda oynadıkları maça değinerek, "Portekiz'e karşı 3-1 kaybettiğimiz maçta çok sakat oyuncumuz vardı. Yenilginin tek sebebi bu olmayabilir fakat bu da faktörlerden biriydi" dedi.

Olsen ayrıca, "Portekiz takımı birbirini çok iyi tanıyorlar ve uzun süredir birlikte oyunuyorlar, Bizim takımımız bir yıllık bir takım fakat önümüzde parlak bir gelecek var. Çarşamba günü oynayacağımız maçta baskı Portekiz'in üstünde olacak. Biz favori değiliz ama onları şaşırtmayı deneyeceğiz" dedi.

Morten Olsen, Hollanda ile oynadıkları ilk maçıda hatırlatarak, "Futbolcularım bu galibiyetle kendilerine daha da güvenmeye başladılar. Takımım sadece puan mücadelesi vermiyor, onlar çıkıyor ve oynamaya çalışıyorlar" diye konuştu.

Danimarka EURO 2012'de ölüm grubu olarak adlandırılan Portekiz, Almanya ve Hollanda'nın bulunduğu B Grubu'nda yer alıyor. Danimarka gruptaki ilk maçını 9 Haziran Cumartesi günü Hollanda ile oynamış ve 1-0 kazanmıştı. Kırmızı beyazlılar ikinci maçlarını ise yarın Portekiz ile yapacaklar.Tümü
TÜMÜ