Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Vucevic de üçlük atmak için uğraşıyor

Orlando Magic pivotu Nikola Vucevic, ligdeki diğer uzunlar gibi üçlük atmaya uğraştığını söyledi.

Orlando Magic pivotu Nikola Vucevic, ligdeki diğer uzunlar gibi üçlük atmaya uğraştığını söyledi.

Vucevic, açıklamasında "Hücum alanında bunun bizim için bir sürü fırsat yaratacağını düşünüyorum. Aynı zamanda ligin gittiği yolun bu olduğunu da düşünüyorum. Ayak uydurmalıyız. Üstelik, bize uyduğunu da sanıyorum." şeklinde konuştu.

Takım koçu Frank Vogel ise, "Alan açılımı herkesi daha iyi yapıyor. Onu cesaretlendiriyor ve bu düşünceye itiyoruz, bu yaz döneminin büyük parçası üçlüğe çalışmaktı. Kampa hazır geldi ve bir iki kez şut çalıştı. Ve biz de bunu maçta bir kezden fazla kullanabileceği bir silah haline getirmesi konusunda sınırlarını zorlaması konusunda uğraşıyoruz." açıklamasını yaptı.

Geçtiğimiz sezon üçlük atmaya daha istikrarlı bir şekilde başlayan Vucevic, ilk beş sezonunda toplamda 26 kez üçlük denemişken, önceki sezon 75 üçlük deneyip bunların 23'ünde isabet bulmuştu.
7/24 NBA TÜRKİYE