Mbaye Diagne için flaş karar: Kadro dışı kaldı

Club Brugge'de krize neden olan Mbaye Diagne, hocası tarafından Antwerp maçı kadrosuna alınmadı.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Mbaye Diagne için flaş karar: Kadro dışı kaldı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Kasım 2019 18:45
Club Brugge'de Galatasaray'dan kiralık olarak oynayan Mbaye Diagne'nin PSG maçında hocasının itirazına rağmen penaltıyı kullanması ve kaçırması sonrasında teknik direktörü Philippe Clement'ten yeni bir açıklama geldi ve Senegalli golcünün kadro dışı kaldığı açıklandı.

Clement, Diagne'nin Antwerp maçı kadrosuna alınmadığını ve geleceği ile ilgili detaylı kararın daha sonra verileceğini belirtirken, "Diagne Antwerp maçı için kadroda yer almayacak. Önümüzdeki haftaları ve önümüzdeki ayları da düşüneceğim. Ayrıca çok ağır bir finansal faturası da olacak yaptığı hareketin" dedi.

"BU HAREKETİN BİR BEDELİ OLACAK"

Maçın bitiminin ardından soyunma odasında oyuncular arasındaki gerginliğin kendisinin odaya girişiyle son bulduğunu kaydeden Belçikalı teknik adam, "Diagne'ye yaptığı hareketin sonuçlarının ağırlığını anlattım. Hiç cevap vermedi çünkü hatalı olduğunu anlamıştı. Bu hareketin bir bedeli olacak. Diagne, pazar günü Royal Antwerp maçının kadrosunda yer almayacak. Sonraki haftalardaki davranışlarına göre, bu durumun devam edip etmeyeceğine karar vereceğim." değerlendirmesinde bulundu.

Senegalli golcünün daha sonra birçok kez kendisinden ve takım arkadaşlarından özür dilediğini aktaran Clement, "Diagne'nin bu kulüpte bir geleceğinin olup olmayacağı, artık kendi elinde. Bu kulüp, bugüne kadar büyük karakterli birçok oyuncu yetiştirdi." ifadelerini kullandı.

DEVRE ARASINDA DÖNEBİLİR

Belçika basınında Galatasaray'ın 3,35 milyon euro kiralama bedeliyle Club Brugge'e gönderdiği golcü oyuncunun sözleşmesinin feshedilebileceği de konuşuluyor. 13 milyon euroluk satın alma opsiyonunu kullanmayı düşünmediği belirtilen Brugge'ün, takımdaki birlikteliğe zarar verdiği gerekçesiyle 28 yaşındaki oyuncu ile yolları ayırma opsiyonunu ciddi şekilde düşündüğü vurgulanıyor.

Tümü
TÜMÜ